FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
B sütunu ile sunroof arasındam geliyor olabilir. Ben arka camdan geliyor sanmıştım. Sesin olduğu noktayı tespit çok zor bazen. Elinle sıkıca bastır o bölgeye kesiliyorsa yukarda anlattım

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Büyük ihtimalle ordan olabilir ben de tam olarak yerini tespit edememiştim o bölgeye bi bakayım ordansa dediğiniz uygulamayı ben de yapayım

Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar selam, ön cam sensöründen ses gelmesiyle hiç karşılaştınız mı? Çözümü olan var mı? Bende sanki baş kısmından bir kablo titreme sesi geliyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar selam, ön cam sensöründen ses gelmesiyle hiç karşılaştınız mı? Çözümü olan var mı? Bende sanki baş kısmından bir kablo titreme sesi geliyor.
Makyajlı kasalarda o sensör sıkı duruyor ses yapmaz gibi.elinizle dokunun ses yapıyormu diye

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim aracta da var trim sesi. Tam sofor ve yolcu hava gelen kisimlardan geliyor. 2018 eco elegance arabam ve 23 bin km de. Servise goturcem ama korkuyorum daha kotu olmasindan. Havalar soguyunca haliyle trimler artiyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam makyajlı kasalarda orası oynamıyor bile. Ben cam üzerinde bulunan sensörlerden ya da tavan arası giden kablolardan şüpheleniyorum açıkcası. Bugün bakımda ileteceğim tavan sökülüp bakılır olmadı.
Herkese selam, problem çözüldü. İnternette tavan arası kablo güzergahlarına bakarken Amerikan forumunda bu problemi yaşayanların yazdıklarını okudum ve çözümü buldum arkadaşlar. Başına gelen varsa yararlansın diye videoyu buraya ekliyorum. sunroof muhafazasının etrafındaki plastik klipler sıcak soğukla gevşediği için en ufak yerde bile ses yapıyor. Metal tapa ile tavan arasına sünger koyarak ses çözülüyor. Ankara yetkili servislerin 2 gün arabanın kalması lazım dediği şeyi 30 dk'da kendiniz çözebilirsiniz. Çok uzattım, keyifli forumlar

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben de bu video sayesinde çözdüm. Sesin sebebi ikili ince kırmızılı bir kablo gidiyor önden arkaya doğru. O kablo tavan döşemesine ve tavan sacına değince o ses oluşuyordu bende

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben de bu video sayesinde çözdüm. Sesin sebebi ikili ince kırmızılı bir kablo gidiyor önden arkaya doğru. O kablo tavan döşemesine ve tavan sacına değince o ses oluşuyordu bende

Hocam ben kabloyu göremedim ne taraftaydı? Yolcu mu şoför mu?

Geri