FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
bu videoda nasıl söküleceğini adam gösteriyor.tavanı sökmene gerek yok.sunroof tarafından bi kaç klipsi attırıp sünger koy tam o kablonun üstüne tamamdır.ama sesin o bölgenin hangi noktasından geldiğini tam tespit et o noktaya koy.elinle vurunca ses yapar zaten.çok basit yine de takılırsan yardımcı olalım yazarsın buraya

Aracınız
Civic FC5 2019
bu videoda nasıl söküleceğini adam gösteriyor.tavanı sökmene gerek yok.sunroof tarafından bi kaç klipsi attırıp sünger koy tam o kablonun üstüne tamamdır.ama sesin o bölgenin hangi noktasından geldiğini tam tespit et o noktaya koy.elinle vurunca ses yapar zaten.çok basit yine de takılırsan yardımcı olalım yazarsın buraya
Hocam ben tavana asılınca sanki biir yerler kopacak gibi oluyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam ben tavana asılınca sanki biir yerler kopacak gibi oluyor.
Ben adamın yaptığını birebir uyguladım. Parmak uçlarını döşemenin içine sokarak çek ki ezilmesin döşeme. Bir de yavaş kontrollü çek tık diye gelir. Klipslerin yerlerini bile göstermiş adam

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Ad Soyad
Kaan H.
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba, cızırtı sesi tarzı bir ses benim araçtada var fc5 elegance dizel 20000 kmde . Yalnız bu ses benim araçta 120-130 dan sonra başlıyor sanki araç içi değil araç altından veya koltukların altından geliyor. Servise götürdüm ancak çözemediler. Yazın azalmıştı baya bu ses havalar soğuyunca tekrar başladı. Araçtan soğuttu valla sizin yazdıklarınızı deneyeceğim ama benimki sanki başka biryerden geliyor.

Ad Soyad
Kaan H.
Aracınız
Civic FE1 2021
10000 bakımında izmir çamkıran serviste söyledim bunu teste çıktık , duyamadılar tabi :) . Yüksek hızda ve rüzgarla olabileceğini söyledim. Aracı lifte alıp kaldırtık altına bende baktım o egzos koruma sacını gördüm evet ses yapma potansiyeli var gibiydi , onun içerisine ufak taşlar kaçmış onlar yapıyor olabilir , onları temizledim demişti ancak tabi ses kesilmedi. Şuan şehir içi kullanıyorum işe git - gel , çevre yoluna girip 120-130 lara çıkınca kafa hep orda müziği kapatıp sesi aramaya başlıyorum , nerden geliyor diye :) Kafayayı yedirecek bu fc5 :)

Ad Soyad
Kaan H.
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam ses ona benziyor bu sesin çözümü nedir ? Ancak bende araç dururken veya gaz verirken bir problem yok , tek problem 120-130 dan sonra başlıyor . Çıt çıt diye ses rezonansı ben hızlandıkça artmaya devam ediyor .

Bu videodaki ses çok benzer hatta aynısı gibi ancak benim araçtan ordan gelip gelmediğine emin değilim ses 120 den sonra geldiği için rüzgar sesi ile beraber yeri tespit etmek zor oluyor.tek başımayken tehlikeli oluyor açıkcası ses yerini aramak sonuçta yüksek hızla gidiyorum .

Geri