FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar, benzer sorunu ben de yaşamıştım. Göğüs kısmından 2500 devirde iken vınıltı geliyordu. İzmir’de çözüm bulamamışlardı. Ankara Bora’da ustanın birisi kaputu açtı, motor izolasyonunu arabaya bağlayan tırnaklar var. Onları iyice bastırarak yerlerine oturttu ve ses gitti. O günden bu yana sesi duymadım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam yapılan yerin bir fotosunu atabilirseniz ihtiyaci olan arkadaşlar kendileri uygulamaya çalışabilirler. Teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar, benzer sorunu ben de yaşamıştım. Göğüs kısmından 2500 devirde iken vınıltı geliyordu. İzmir’de çözüm bulamamışlardı. Ankara Bora’da ustanın birisi kaputu açtı, motor izolasyonunu arabaya bağlayan tırnaklar var. Onları iyice bastırarak yerlerine oturttu ve ses gitti. O günden bu yana sesi duymadım.

Kaputtaki ses izolasyon malzemesinimi kastediyorsunuz?

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar , ben hala ses problemini çözemedim . Ufak tefek trim sesleri normaldir onları takmıyorum . 2 tip ses var,Genelde 2-3 devir aralığında gaza basınca çıtırtı tarzı çok hafif bir ses geliyor .( bunu takmıyorum ) . 120-130 bandına çıktığımda çıtır çıtır bir ses gelmeye başlıyor.150 km lere çıktığımda bu çıtırtının sıklığı artıyor. Aracın içerisinde heryere dokundum, heryere silikon sprey sıktım ama yok , hala çözemedim.Hızla alakalı olduğu içinde sanki rüzgar etkisi ile aracın dışından veya altından gelen bir ses diye düşünüyorum . Serviste 10 bin bakımında aracı kaldırmıştık ama gözüken birşey yok , egzos koruma saclarının içini temizledik ama çözülmedi.20.000 bakımı geldi tekrar söyleceğim . Bu tarz problem yaşayan var mı ?

isterseniz çamurluk üzeri pandizot taktırın kaput altından giren rüzgar buna yol açıyor olabilir..

Bu arada benimde araç 500 km 1 aylık. ufak ilk gaza basarken direksiyon altından ufak bir zzzz ses geliyor gidiyor. tabi cok sessz ortamda duyuluyor. 1 hafta sonra genel rutine gideceğim söylecegim. bakalım yapacaklar mı!

Hocam yapılan yerin bir fotosunu atabilirseniz ihtiyaci olan arkadaşlar kendileri uygulamaya çalışabilirler. Teşekkürler
Resimleri eklemeye çalıştım. Hemen alt tarafta ikişer tırnak tutuyor. O kısımları, şaseye bağlantı kısımlarını sıkılaştırmıştı.

Ad Soyad
Kaan H.
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam üstteki yumuşak contali kısım mi ses yapan yoksa fren hidroliginin arkasindaki siyah kısım mi?

O siyah şerit bütün sanırım soldan sağa, hidrolik kutusunun arkasındaki ve sol taraftaki tek tırnaklarla tutuluyor. Üçünü de iyice bastırmıştı. O siyah şeritle şasi arasında boşluk kalmasın diye sanırım.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar konuyu tekrar hortlatmış olacam ama ben de ilk kalkışta gaza bastığımda bu zırıltı geliyor araba yollandığında ses kesiliyor ne yapabilirim buna?Bazı arkadaşlar LPG filtresi hortumları çarpıyor falan demiş de ben baktım aralarında mesafe var gibi.Tam anlamıyorum ve bulunduğum yerde Honda servis yok.Yardımcı olursanız sevinirim.
Düşük devirde yapıyor bu sesi gaza yüklenince zırıltı oluyor

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam n’aptınız siz çözdünüz mü aynı dertten muzdaribiz ses var mı halen

Geri