FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Selam

Araç kamerasını bu parçayı sökmeden işaretlediğim yerden geçirmiştim. Sonra forumdan bir arkadaş airbag için sakıncalı olabileceğini söyleyince mecburen parçayı söktüm. Kablo sıkıntısını aştıktan sonra tekrar parçayı yerine oturtup vidaladım fakat bu seferde yeşil oklarla işaretlediğim kısım oturmadı ve epey oynuyor. Hatta arada boşluk kalmış gibi ve tümseklerde falan ses yapmaya başladı. Bir kaç kere sök tak yapıp oturtmaya çalıştım ama olmadı.
Tavsiye verebilecek var mı?

1650609851413.png

Aracınız
Civic FC5 2018
Selam

Araç kamerasını bu parçayı sökmeden işaretlediğim yerden geçirmiştim. Sonra forumdan bir arkadaş airbag için sakıncalı olabileceğini söyleyince mecburen parçayı söktüm. Kablo sıkıntısını aştıktan sonra tekrar parçayı yerine oturtup vidaladım fakat bu seferde yeşil oklarla işaretlediğim kısım oturmadı ve epey oynuyor. Hatta arada boşluk kalmış gibi ve tümseklerde falan ses yapmaya başladı. Bir kaç kere sök tak yapıp oturtmaya çalıştım ama olmadı.

Ekli dosyayı görüntüle 268384
O parça aslında Honda’nıj kronik trim sesi yapan A sütunu. Ben dahil forumda bir çok kişi oradan ses geldiği için ya serviste ya kendisi arkaya besleme yapmıştır. Ben de söküp arkasına ses yapabilecek yerlere sünger koydum(airbag yerleri hariç) Sende o şekilde yapabilirsin. Tam oturmayla alakalı değil yani

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Selam

Ekli dosyayı görüntüle 268384
Twitter kısmından gelmiyor dimi ben müzik dinlerken cızırdıyor orayı bastırdım mı düzeliyor.

Ad Soyad
ömer yılmaz
Aracınız
Civic FK7 HB 2021
Geri