FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Kalorifer menfezine takılı bir şey varmı? Daha içten bir zırıltı ise ve genelde rölantide yapıyorsa muhtemelen kulaktan da yapabilir tabi titreme de varsa

Ad Soyad
ömer yılmaz
Aracınız
Civic FK7 HB 2021
ROLANTİDE DEĞİL , MENFEZDE TAKILI BİRŞEYDE YOK.
KRONİK BU OLAY
MULTIMEDYA ARKASINDAKİ SİYAH DOMBİŞ PARÇA VE SAĞ AYAK CİVARINDAKİ HAVALANDIRMAYA YALITIM YAPILIP DENEYEĞİM.

Ad Soyad
Erkut K.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2 ay önce aldım arabayı. Çokta memnunum. Ama yukarıda yazılan gibi ses tüm hevesimi kırıyor. Problemim tam olarak bu. Ön orta havalandırma içinden ve sağ ayak tarafından gelen bir zırıltı. Yola göre şiddeti değişiklik gösteriyor. Bazen rölantide gaz verildiğinde zırıldayacak kadar hassaslaşıyor bazen de ancak çok kötü asfaltta ses geliyor. Ama bu ses bana arabayı sattıracak. Satmakta istemiyorum.

Bu başlığın tüm sayfalarını okudum. Orada klima motoruna bir şeyler sıkıştırıp bir çözüm üretilmiş ama tam çözüm verim alınmadığını da söylemişler. O yüzden konuyu hortlatıyorum tekrardan.

Lütfen bu problemi çözen bir arkadaş bir paragrafta burada anlatırsa emin olsun ki tüm dünyada meşhur olacak :) Çünkü yabancı forumlarda ve youtube'da da tam çözüm bulunmuş değil.

Lütfen yardım...

Teşekkürler.

Geri