FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

klima radyatör gibi bir radyatör var siyah plastikler radyotorun tersi yönünde oklarla gösterdiğim noktalara yani ok yönünde baskı uyguladığı zaman vurdukça zirilti gelmiyor ama bunu yapabileceğim pratik bir aparat bulamadım araya. ilk gösterdiğim mavi sungerleri takrar denedin biraz daha kalinlastirip bu şekilde de kesildi acaba biz bu vurma sesini kessekde yoldaki tirr sesi farklı biryerden mi geliyor :( tekrar yola çıkıp deneyeceğim yine ses bir süre gelmez ise okların tam arasına gelecek sekilde bir yarı sert kaymaz bir aparat koyacağım. öyle deneyeceğim.

Ekli dosyalar

• IMG_20200630_152720.jpg
    IMG_20200630_152720.jpg
    133.8 KB · Görüntüleme: 130
en son dediğim yere böyle bir tahta parçası ekledim istediğim kadar vurayım zirilti gelmiyor. yolda gelirse bura ile alakalı olmadığını düşünüp başka çözüm arayacağım.

Ekli dosyalar

• IMG_20200630_162907.jpg
    IMG_20200630_162907.jpg
    145.4 KB · Görüntüleme: 115
Aracınız
Civic FC5 2018
en son dediğim yere böyle bir tahta parçası ekledim istediğim kadar vurayım zirilti gelmiyor. yolda gelirse bura ile alakalı olmadığını düşünüp başka çözüm arayacağım.
Hocam son durum nedir sürme şansın oldu mu? Çözüldüyse yukarı sıkıştırdığın sert köpük mü yoksa tahta parçası mı işi çözdü. Bir de tahtayı tam nereye sıkıştırdın iki parçayı birbirinden mi uzaklaştırıyor yoksa kastırdın mı sadece anlayamadım

Hocam son durum nedir sürme şansın oldu mu? Çözüldüyse yukarı sıkıştırdığın sert köpük mü yoksa tahta parçası mı işi çözdü. Bir de tahtayı tam nereye sıkıştırdın iki parçayı birbirinden mi uzaklaştırıyor yoksa kastırdın mı sadece anlayamadım
Merhaba ilk etapta yine ses gelmedi sonra bir tikirti oldu ve arkasından ses gelmeye başladı sanırım koyduğum tahta parçası yerinden düştü cunki aracı sürerken sağ elimle oraya dokundum tikirtilar geldi. eğer öyle ise suruste bukadar iyi sikistirdigim tahta dahi düştüyse orda sağlam bir titreşim oluyor gerekirse daha farklı bir sıkıştırma bölgesi bulacağım yada tahtanın uçlarını japonla yapistiracagim. trafikde yorulduğum için bakamadım ancak sabah kontrol edince anlayacağım kesin sonucu. ama boruların olduğu plastige aracı park ettikten sonra vurunca yine zirilti geldi bu yüzden tahtanın düştüğüne çok yüksek ihtimal veriyorum.

Merhaba ilk etapta yine ses gelmedi sonra bir tikirti oldu ve arkasından ses gelmeye başladı sanırım koyduğum tahta parçası yerinden düştü cunki aracı sürerken sağ elimle oraya dokundum tikirtilar geldi. eğer öyle ise suruste bukadar iyi sikistirdigim tahta dahi düştüyse orda sağlam bir titreşim oluyor gerekirse daha farklı bir sıkıştırma bölgesi bulacağım yada tahtanın uçlarını japonla yapistiracagim. trafikde yorulduğum için bakamadım ancak sabah kontrol edince anlayacağım kesin sonucu. ama boruların olduğu plastige aracı park ettikten sonra vurunca yine zirilti geldi bu yüzden tahtanın düştüğüne çok yüksek ihtimal veriyorum.
tahta iki parçayı birbirinden uzaklaştırıyor ok yönlerine baski yapıyor. yani radyatör üzerindeki baskı azalıyor.

ilginç gelişmeler oldu :) baktim tahta parçası düşmüş yeni ve farklı boylara birçok parça hazırladım direksiyonun altına yatmadan önce elimin altında olsun dedim. yatmisken düşen parçayı arayım dedim elimi sokup onu ararken birde ne göreyim orada birbirine bağlantılı bir kutunun alt kısmı tıkır tıkır kipurdiyor :) fotosunu çekmeye çalıştım beceremedim yatınca hersey ters düz oluyor ancak size yerini tarif edeceğim neyse mavi süngeri eski yerinden çekip oraya koydum. daha büyük parça olsa daha iyi olur cunki sünger yolcu tarafına doğru rahat gidiyordu pek sıkışma olmadı. heyecanla çıkıp birkaç tur attım ses duyamadım. akşama eve giderken herzaman ki yollardan yine gideceğim sonuçlardan haberdar ederim. IMG_20200701_140305.jpg

oynayan parça isaretledigim bölgede biryerlerde

Aracınız
Civic FC5 2018
ilginç gelişmeler oldu :) baktim tahta parçası düşmüş yeni ve farklı boylara birçok parça hazırladım direksiyonun altına yatmadan önce elimin altında olsun dedim. yatmisken düşen parçayı arayım dedim elimi sokup onu ararken birde ne göreyim orada birbirine bağlantılı bir kutunun alt kısmı tıkır tıkır kipurdiyor :) fotosunu çekmeye çalıştım beceremedim yatınca hersey ters düz oluyor ancak size yerini tarif edeceğim neyse mavi süngeri eski yerinden çekip oraya koydum. daha büyük parça olsa daha iyi olur cunki sünger yolcu tarafına doğru rahat gidiyordu pek sıkışma olmadı. heyecanla çıkıp birkaç tur attım ses duyamadım. akşama eve giderken herzaman ki yollardan yine gideceğim sonuçlardan haberdar ederim. Ekli dosyayı görüntüle 260244

oynayan parça isaretledigim bölgede biryerlerde
Su an bence ayni yoldayiz. Video da bahsettigim parca o parcaydi. Bende arkasinda sunger sikistirdim. Hatta yolcu tarafindanda sungerle destekledim. Zannediyorum o parca onden arka yolcu ayaklarina havalandirmayi uzatan ara parca. Ondan sonra bendede ses azaldi trim sesleri. Ama oraya vurunca hala zirilti geliyor

Su an bence ayni yoldayiz. Video da bahsettigim parca o parcaydi. Bende arkasinda sunger sikistirdim. Hatta yolcu tarafindanda sungerle destekledim. Zannediyorum o parca onden arka yolcu ayaklarina havalandirmayi uzatan ara parca. Ondan sonra bendede ses azaldi trim sesleri. Ama oraya vurunca hala zirilti geliyor
Screenshot_20200701_141854.jpg

uğur bey bu parçamı orada çok fazla boşluk var benim koca sünger bol geldi. birde aklıma birsey geldi inşallah dişli vs hareketli bir parça yoktur yönlendirme ve sıcak soğuk değişikliğinde disli atarsa büyük sıkıntı çıkarır bize. Screenshot_20200701_141854.jpg

Aracınız
Civic FC5 2018
Ekli dosyayı görüntüle 260246

uğur bey bu parçamı orada çok fazla boşluk var benim koca sünger bol geldi. birde aklıma birsey geldi inşallah dişli vs hareketli bir parça yoktur yönlendirme ve sıcak soğuk değişikliğinde disli atarsa büyük sıkıntı çıkarır bize. Ekli dosyayı görüntüle 260246
Yok disli vs zannetmiyorum baya bagimsiz bir parca orada. Hatta ben yolcu tarafindan ayak ucunu kastirip parcaya oradan da baktim. Yolcu tarafindan bakinca parcanin ucu asagiya geciyor ve elinizle oynadiginiz zaman parcanin herhangi bir segmani veya bi yere gecme ozelligi yok. Ama dedigim gibi bu kendi basina bir trim sesi olsa gerek. Bunun disinda on tarafa vurdugunuz zaman ayni ses gelmeye devam edecektir.

Yok disli vs zannetmiyorum baya bagimsiz bir parca orada. Hatta ben yolcu tarafindan ayak ucunu kastirip parcaya oradan da baktim. Yolcu tarafindan bakinca parcanin ucu asagiya geciyor ve elinizle oynadiginiz zaman parcanin herhangi bir segmani veya bi yere gecme ozelligi yok. Ama dedigim gibi bu kendi basina bir trim sesi olsa gerek. Bunun disinda on tarafa vurdugunuz zaman ayni ses gelmeye devam edecektir.
bu parçanin birleşim yerlerini kağıt bantla sabitledikten sonra sungerle sabitleme işi daha garanti olur. bakalim ses gelmeye devam ederse tekrar deneyeceğim. siz on camin altındaki güneş sıcaklık sensörünu kontrol ettiniz mi oda oynuyor?

Geri