CVT Şanzıman - ANA KONU

Fc5 kasa civic lerdeki cvt otomatik şanzıman ile ilgili problem yaşayan varmi sormak istedim. Devir saati dalgalanması, D den R ye geçişte sarsıntı yada direksiyonda kayma sağa veya sola çekme gibi

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba aracım sürekli elektronık arızalar verdi kapatıp kalibre ettığımde yola devam ettım ve 1 hafta sonrası bayır alla evime doğru gelirken gaz kesıldı aracı uygun bu yere cektım Honda yol yardım Cem Honda’dan bir arkadaş gelıp araca cihaz bağladı araç hiç bir şekilde yürümüyor ve sonrasında Şanzıman da sorun olduğu için hiç bir tamirciye götürmedim 1 hafta sonra aracı Honda Cem servisine götürdüm 1.5 ay bekledim aracı kesınlıkle garanti kapsamında yapmıcakları söylendı sebeb se serviste yapılmayan 4 bakım fakat bakımlari düzenli yapıldı araç 2018 model 2 senelık 0 km den beri sadece ben titizlıkle kullandım aracın servis Şanzıman değişmesi gerektığını 56bin TL ücret talep ettiler araç 6 sene garantili diye satılmasına rağmen benden 450 TL ücret talep ettiler ve cumartesi ihtarname gönderdiler mecbur almak zorunda kaldım bugün aracı almaya gittımde aracın aküsü 1 ay önce değişmesine rağmen mutlu akü taktırmıştım bügün bozuk olduğunu gördüm kıllandım aracı iyi bir şanzımancığa götürdüm aracın gözümün önünde Şanzıman kartelini söktürdüm cekıcıyı beklettım ve resimlerdede var büyük Demir parcaları çözemedığım ve zincir parcaları var ve bu parçalar küçüçük yağ filtresınden geçmiş nasıl oluyorsa benım aklım almadı daha çok kıllandım sizce bu Şanzıman zincir parcaları buraya yukardan mı düşmüş yoksa birileri tarafından mı konmuş mesajlarınızı bekliyorum
Öncelikle geçmiş olsun. Son zamanlarda duymaya başladığımız cvt zinciri kopma problemini yaşamışsınız. Bakımları dışarıda yaptırdığınız için de tabiiki garantiye girmiyor. En son bu problemi @İsmail Beşiroğlu hocam yaşamıştı. Konuyu görünce cevap yazacaktır.

Aracınız
Civic FC5 2017

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Dostum öncelikle geçmiş olsun. Bakımlarını serviste yaptırmaman büyük sıkıntı ama yapabileceklerin bitmiş değil. Bu tip büyük arızalarda Honda TR değil Honda Global veriyor garanti kararını. Öncelikle Honda TR ye ve Honda Globale (İngilizce) durumu özetleyen bir mail at ve müşteri memnuniyeti çerçevesinde garantiden yapılmasını talep et. Arabanın 2 yıllık olduğunu, titizliğini, Hondayı kusursuz şanzımanı için tercih ettiğini vb biraz da edebiyat parçalayarak güzel bir metin döşe ve gönder Honda Tr ye (Türkçe) ve Honda Globale (İngilizce) ayrı ayrı. Muhtemelen indirimli bir fiyat talep edeceklerdir ya da tamamen garantiden karşılayacaklardır diye düşünüyorum. Şayet olumsuz yanıt alırsan Tüketici hakem heyetine başvur ordan da sonuç alabilirsin. Buralardan sonuç alamazsan ki alabiliceğini düşünüyorum, o zaman geriye tek bir seçenek kalıyor, çıkma tam şanzıman. Eldeki şanzımanı da fiyattan düşürerek İstanbul İkitelli ya da Bostancı sanayinde çıkma şanzıman mutlaka bulunur. İkitelli de çıkmacı AY Honda var, Bostancı da Honda/Volvo Çıkmacı Oto En var. Bu ikisinden birisi elinde yoksa ki vardır muhtemelen, mutlaka bulur biyerlerden çıkmayı...

Son düzenleme:
Arkadaşlar birseyler eklemek istiyorum.

1. Turbo araçlarda ki cvt sanziman ile atmosferik lerde kullanılan tamamen farklı sanziman. Hatta turbo daki yaklaşık 2 tonluk 192 hp crv de de kullanılmakta.

2.Araci stop ederken önce n ye sonra... yapmayın gözünüzü seveyim :) araçlar p ye alındığında sanzimana kayisa disliye yük binmez park pimi var sanziman kilitler yük ona biner trak diye yerine oturur. Vites zaten boşta dır. Aracı tutan pimdir. Gereksiz strese girmeyin. P ye alın stop edip çıkın. Dik Bi yokuş ise el frenini de çekin.

Geri