Civic FC5 FC5 Ses Yalıtımı - Bitüself + Kauçuk yanmaz köpük

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ywzckr Hocam eline sağlık, biri seni durdursun ?

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
İkinci aşama lastikler söküldü ilk kat simself atıldı,
İkinci kat adeselff icten kopuk distan aliminyumlu ustune atildi
3. Kat siyah putur kullanildi davlumbaz iclerine ve arac altina.
Yaparken abi sen ne isin var sifir araba sokturuyon dediler
Kaportaciya 350 lira verdim cok gibime geldi ama sabah 9 da basladik aksam 4 gibi anca bitti. Oyle kolayca bitecek bir is degil. Arac ici daha kolay. Birde davlumbaz iclerinde su cikislarina dikkat edin yaliyim yapicam derken araci curutmeyin.
Fotograf birkac tane atayim;
Ekli dosyayı görüntüle 250686
Ekli dosyayı görüntüle 250680
Ekli dosyayı görüntüle 250681Ekli dosyayı görüntüle 250682
Ekli dosyayı görüntüle 250683
Ekli dosyayı görüntüle 250684
Sonuç; Lastik sesi azaldı iphone ile daha once bahsettigim yerde 73-76db arasinda dalgali hareket ediyor 75 desek biraz daha iyilesme oldu telefona gore ama bana gore azaldi.
Tarif etmek gerekirse koprulerden gecerken eklem yerlerinde taktuk ediyor derdim, araci ilk aldigimizda daha yumusak sesle geciyordu o hale geri dondu. Kaldirim tasinda cok asiri azalma olmadi ama eskisine nazaran azaldi.
Lastik sesinden rahatsizsaniz arac icinden etkili bir ses yalitimi elde edilemiyor ama arac alti ve davlumbazlar ise yariyor diyebilirim.
Halilarin altina uygulama yapmayi dusunuyorum vakit ayirabilirsem sora arabayi kilitleyip muzeye vercem

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Elinize sağlık hocam. Ben hafta sonu bagaj içine ve arka koltuk altına uygulama yaptım. Davlumbazları da tek başıma yapmaya yeltendim ama gerçekten davlumbazı sökmek zor geldi toplayamam diye dokunmadım hiç. Bu hafta sonu fırsatım olursa ilk halıların altına yalıtım yapacağım bunun için de bir döşemeciyle çalışmam gerek koltukların sökülmesi vs. için. Davlumbaz altlarını yaza doğru yaparım heralde. Halı altına uygulama yaparsam buradan ayrıca yazarım. Bir de bu motor sesini azaltmak için silecek motorunun olduğu kısmı sökebilirsem oraya da uygulayacağım. Videosunu gören olursa burada paylaşırsa sevinirim:)

ywzckr

0
Elinize sağlık hocam. Ben hafta sonu bagaj içine ve arka koltuk altına uygulama yaptım. Davlumbazları da tek başıma yapmaya yeltendim ama gerçekten davlumbazı sökmek zor geldi toplayamam diye dokunmadım hiç. Bu hafta sonu fırsatım olursa ilk halıların altına yalıtım yapacağım bunun için de bir döşemeciyle çalışmam gerek koltukların sökülmesi vs. için. Davlumbaz altlarını yaza doğru yaparım heralde. Halı altına uygulama yaparsam buradan ayrıca yazarım. Bir de bu motor sesini azaltmak için silecek motorunun olduğu kısmı sökebilirsem oraya da uygulayacağım. Videosunu gören olursa burada paylaşırsa sevinirim:)

Sağolun hocam, Davlumbaz çok zor degil ama klips alman lazim tek basina illa kirdiklarin olur. su alır putur icin kaportaci lazim kaportacilarda yazin bu tarz islere bakmaz, yazin isleri bol oluyor maddiyatin yeterse bu aralar havalar sogukken bos kaportacilar ama onceden davlumbaz icleri icin pazarlik yap adamlarla ne kadar istiyorsun 4 davlumbazin sokulmesi bu islemin yapilmasi icin de en az 6-7 saat suruyor tek tek sokerse lifte kaldirirsa yarim gun surer puturun kurumasi icin 6 saat lazim ama yarim saat 1 saat sonra toplasa yeterli davlumbazlari. Etrafa bulasmaz ama cok soguksa sure daha uzayabilir.
On gogusu sokme bence biraz motor sesinden bise olmaz devrinde giderken ses yapmiyor hizlanirken yapiyor zaten sadece. Tabana uygulamakda baya etkiler tahminimce. Benim arac suan vw sinifinda gibi hissediyorum
@NoFeaR hocam tesekkur ettim ama suan memnunum umarim uzun vadede de boyle olur.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@ywzckr FC5 için ilk gerçekten siz azmettiniz ve başardınız :) Tebrik ediyorum (y)

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Sağolun hocam, Davlumbaz çok zor degil ama klips alman lazim tek basina illa kirdiklarin olur. su alır putur icin kaportaci lazim kaportacilarda yazin bu tarz islere bakmaz, yazin isleri bol oluyor maddiyatin yeterse bu aralar havalar sogukken bos kaportacilar ama onceden davlumbaz icleri icin pazarlik yap adamlarla ne kadar istiyorsun 4 davlumbazin sokulmesi bu islemin yapilmasi icin de en az 6-7 saat suruyor tek tek sokerse lifte kaldirirsa yarim gun surer puturun kurumasi icin 6 saat lazim ama yarim saat 1 saat sonra toplasa yeterli davlumbazlari. Etrafa bulasmaz ama cok soguksa sure daha uzayabilir.
On gogusu sokme bence biraz motor sesinden bise olmaz devrinde giderken ses yapmiyor hizlanirken yapiyor zaten sadece. Tabana uygulamakda baya etkiler tahminimce. Benim arac suan vw sinifinda gibi hissediyorum
@NoFeaR hocam tesekkur ettim ama suan memnunum umarim uzun vadede de boyle olur.

Yok hocam göğüslüğü sökmeyeceğim de şu sileceklerin altında plastik varya onu kaldırıp içine yapıyorlar bizim araçta işe yarar mı bilmem de diğer araçlarda işe yarayanlar var. Davlumbaz için ben lastiği söktüm davlumbazın klipsleri de söktüm ama gene de çıkaramadım bir yerde yanlış yaptım ama bilmiyorum:)

ywzckr

0
@ywzckr FC5 için ilk gerçekten siz azmettiniz ve başardınız :) Tebrik ediyorum (y)

Hocam yapmak isteyenlere de oncul olur aracin 30 km hizda yavas giderken icinde hic ses olmuyor karoser titresimleri cok fazla olan bir aracmis bunu anladim ruzgar sesine bile cozum dusunuyorum basit bir sekilde artik ne zaman vakit bulursam biraz daha yapar birakirim bu izolasyon isini. Yapmak isteyene yardimci olmaya calisirim.
@Ltf oralarda izolasyon var ama sen bi dene bakalim olur dersen bakariz biz de

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam yapmak isteyenlere de oncul olur aracin 30 km hizda yavas giderken icinde hic ses olmuyor karoser titresimleri cok fazla olan bir aracmis bunu anladim ruzgar sesine bile cozum dusunuyorum basit bir sekilde artik ne zaman vakit bulursam biraz daha yapar birakirim bu izolasyon isini. Yapmak isteyene yardimci olmaya calisirim.
@Ltf oralarda izolasyon var ama sen bi dene bakalim olur dersen bakariz biz de

Biraz araladım alt kısmı dediğiniz gibi halısı kalın ve saca bitüself uygulamışlar parça parça. Ben o yüzden doğrudan 9mm kauçuk sünger uygulamayı düşünüyorum. Haftasonu bi koltukları söksem başarabilir miyim tek başıma bilmiyorum bu işler için usta tutmaya bütçem pek elvermiyor bu sıralar. Koltukları sökmek yeterli olursa tek başıma yaparım gibime geliyor ama bi video olsa öncü olurdu bu konuda.

ywzckr

0
Biraz araladım alt kısmı dediğiniz gibi halısı kalın ve saca bitüself uygulamışlar parça parça. Ben o yüzden doğrudan 9mm kauçuk sünger uygulamayı düşünüyorum. Haftasonu bi koltukları söksem başarabilir miyim tek başıma bilmiyorum bu işler için usta tutmaya bütçem pek elvermiyor bu sıralar. Koltukları sökmek yeterli olursa tek başıma yaparım gibime geliyor ama bi video olsa öncü olurdu bu konuda.

Birkac tane ekledim sen bu ise girmezsin gibime geliyor.
Benim fikrime gelince ses karoserde lastik icin on kisimda ayak konulan yerden, arka kisimda ayak konulan ve oturulan yerden geliyor kaportaci bana bitumlu izolasyon al fircayla sur demisti o kisimlara. Daha biseye ihtiyac duymazsin dedi. O yuzden bituself uygula bence ayak bastigimiz yerlere ustune uygularsin 9mm yi arka koltuk altina koyma derim 1 cm yukseltirsen arka oturma yerini oturtmakta zorlanirsin.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Birkac tane ekledim sen bu ise girmezsin gibime geliyor.
Benim fikrime gelince ses karoserde lastik icin on kisimda ayak konulan yerden, arka kisimda ayak konulan ve oturulan yerden geliyor kaportaci bana bitumlu izolasyon al fircayla sur demisti o kisimlara. Daha biseye ihtiyac duymazsin dedi. O yuzden bituself uygula bence ayak bastigimiz yerlere ustune uygularsin 9mm yi arka koltuk altina koyma derim 1 cm yukseltirsen arka oturma yerini oturtmakta zorlanirsin.

Arka koltuk altına 6mm olandan uyguladım zaten hocam araç içinde sadece taban halısının altı kaldı hafta sonu bi oluruna bakmaya çalışayım olmazsa beklerim biraz daha. Davlumbazların klipslerinin yedeği olsa oradan başlayacağım da onun için ayrı bi çalışma yapmak gerek. Sanırım o kısım 3-4 çeşit klips kullanılmış

Aracınız
Civic FC5 2018
öncelikle eline sağlık, bende bugün benzer bi uygulama yaptım. Ark bagaj içine simself ile kapladım, üstünede 1 cm kendinden yapışkanlı firex sünger yaptım. uygulamadan sonra neredeyse hiçbir değişiklik olmadı diyebilirim. belki çok az bagaj saçının titreşimini kesmiş olabilir bu işlem. ses kesinlikle tekerleklerden ve davlumbaz bölgesinden geliyor. henüz bende oraya işlem yapamadım. yakın zamanda davlumbaz içlerine simself ve üzerine pütür düşünüyorm bende. fotoğrafları buraya ekleyeceğim. aynı başlıkla yeni bir konu açmak mantıklı gelmediği için bu başlık altına yazdım bende :) sorular olursa bende elimden geldiğince cevaplarım.250922
250923
250924
250925
250926
250927

250928
250929
250930
250931

250932

Geri