Fc5 Yüksek hizda kaputun titremesi

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim de başıma geldi hız arttığında sol cama yakın kısım titremeye başlıyor. Yukarıda bahsedilen şekilde plastikleri yükseltmeye çalışıcam bakalım olcak mı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Kaputun altındaki izolasyonu hafiften parmağınızla aralayin yapışık olup olmagini anlarsınız yapışıksa servis işlem yapmış demektir.Ekli dosyayı görüntüle 261343

XT1650 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam baktım herhangi yapıştırma yok.

Bugün yine 170 li hızlara çıktım ve tekrar tekrar dikkatlice baktım en ufak bir sallantı yoktu.

Abimin aracı da benimkiyle birebir aynı 1 hafta sonra Cem Plazadan çıktı onda malesef bu problem mevcut.

Ayar yapılan vidalar hangileri?
Acaba Marmara plaza onlarla mı oynadı teslimden önce

Çünkü elimle yokladığım zaman abimin aracına göre benim kaput 1 cm daha aşağıda...

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar, 2018 idtec aracımda vardı titreme 120 km hızdan sonra, kaputu sağ ve soldan destekleyen takozları ters saat yönünde çevirdim dibe kadar, bayağı azaldı titreme olayı.
Tam olarak neyi yapıştırmışlar hocam nasıl anlayabilirim bu işlemin yapılıp yapılmadığını ?

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

HRY-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar, 2018 idtec aracımda vardı titreme 120 km hızdan sonra, kaputu sağ ve soldan destekleyen takozları ters saat yönünde çevirdim dibe kadar, bayağı azaldı titreme olayı.

HRY-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benim mevcut aracımda problem yok hocam.
Ancak birebir aynı olan abimin aracında sorun var.

İkimizin araclar 1 er hafta arayla farklı bayilerden çıktı.
Benim aracı aldığım bayi mi bir işlem yaptı diye çözmeye çalışıyorum eğer yapıldıysa aynısını abimin aracına da yapalım onun da problemi çözülsün.

Belki de bahsettiğiniz takoz ayarını yapmıştır bayi ikisi bir araya geldiği zaman bir bakalım ne durumdalar

Teşekkür ederim :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar ayar takozlarını fotoğraf çekip gösterebilir mı belki biz de Ankara da kendimiz çözüm bulabiliriz

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar ayar takozlarını fotoğraf çekip gösterebilir mı belki biz de Ankara da kendimiz çözüm bulabiliriz
Ben sağdaki takozun fotosunu çektim. Sol tarafta da aynı konumda takoz mevcut. Kaputun hangi tarafı sallanıyorsa orada bulunan takozu yükselterek sorununuzu çözebilirsiniz.
IMG_20200920_102047.jpg

Aracınız
Civic FC5 2019
Bilgi için teşekkür ederim yabancı internet sitelerinde de aynı problem konuşulmuş onlar yükseltmek yerine alçaltmayi önermişler çok ilginç yükseltmeyi deneyeceğim

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bilgi için teşekkür ederim yabancı internet sitelerinde de aynı problem konuşulmuş onlar yükseltmek yerine alçaltmayi önermişler çok ilginç yükseltmeyi deneyeceğim
Bende sallanma yok. Mantıken düşünüyorum, sallantı varsa takoz ile kaput arasında boşluk vardır. Bu boşluğu kapatmak için de takozu yükseltmek lazım.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar amerikadaki honda forumunda rüzgar sesi yapan kapı ve yine kaput ayarı için video paylaşmışlar üstteki link den izleyebilirsiniz. Ben birazdan yükseltecegim hocam.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar amerikadaki honda forumunda rüzgar sesi yapan kapı ve yine kaput ayarı için video paylaşmışlar üstteki link den izleyebilirsiniz. Ben birazdan yükseltecegim hocam.
Az önce otoparka indim kaput çizgileri biri altta biri üstteydi ikisini de camurluktan hıza alarak ayarladın umarım problem çözülür.

Geri