FD-6 Gümüş Gri NH-700 boya rötuşu hakk.

Ad Soyad
Onur KARADEMİR
Aracınız
Civic FD6 2007
Merhabalar,

2007 model FD-6 Gümüş gri Elegance sahibiyim. Aracımda ufak tefek taş işleri ve kılcal çizikler var. Rötuş için boya ve rötuş çeliği aldım ancak rötuş yapmak istediğimde aracın boyası ile benim aldığım boyanın tonu farklı duruyor gibi. Boya kodu doğru o yönden hiçbir problem yok. Rötuş için kullanılacak boyaya katkı mı olması gerekiyor y da birşeyle oranlı olarak karıştırılarak mı uygulanmalı ? Bu konuda bilenler fikirlerini paylaşırsa mutlu olurum.

Not: Sitede ilk açtığım konu. İnşallah doğru yere konu açmışımdır.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Karışım yapmak riskli bir iş hocam. İnce uç sulu boya fırçası ile uygulayın. Uygulamadan önce çok iyi karıştırın. Boya ton farkının bir sebebi de güneş zamanla aracın boya rengini açıyor.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Onur KARADEMİR
Aracınız
Civic FD6 2007
Yani aslında rötuş için aldığım boyaya birşey katmama gerek yok. Sadece uygulamayı dikkatli yapmak gerek öyle mi ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yani aslında rötuş için aldığım boyaya birşey katmama gerek yok. Sadece uygulamayı dikkatli yapmak gerek öyle mi ?
Hayır. Uygulayacağın yüzey önce temiz olacak. Boya iyi karışmış olacak. Sadece ilgili yer tek hamlede fırça ile kibarca üstünden geçeceksin. Akabinde silme vs. yapma. Fırçayı komple boyaya batırma ucu değse yeter. Yetmedi tekrar alırsın. Fırça da çok boya olursa kontrolü zor olur. Benim kullandığım rötuş kutu ve fırçası.
1000346857.jpg

Son düzenleme:
Ad Soyad
Onur KARADEMİR
Aracınız
Civic FD6 2007
Hayır. Uygulayacağın yüzey önce temiz olacak. Boya iyi karışmış olacak. Sadece ilgili yer tek hamlede fırça ile kibarca üstünden geçeceksin. Akabinde silme vs. yapma. Fırçayı komple boyaya batırma ucu değse yeter. Yetmedi tekrar alırsın. Fırça da çok boya olursa kontrolü zor olur. Benim kullandığım rötuş kutu ve fırçası.
Ekli dosyayı görüntüle 272233
Anladım abim. Bilgi için çok teşekkür ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri