Civic FD6 FD6 çözülemeyen yakıt sarfiyat sorunu (Kendim çözdüm!)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar aracimin yakit sarfiyatini ne yaptiysam dusuremedim. Lpg ustasi bi ara gel enjektorleri 2 mm.den 2.2 mm.e buyutelim regulator basincini da biraz daha dusurelim dedi. Sizce bu sorunu çözer mi? Bilgilendirmeleriniz icin simdiden tesekkur ederim.

Çözüm
Arkadaşlar uzunca bir zamandan sonra sorunum çözüme kavuştu.
Aracimi 2016 kasim ayında almistim. Atiker grand marka lpg kiti taktirmistim. O tarihten bu zamana kadar aracima belki abarti olacak ama 50 kere lpg ayarı yaptirdim. 1.8 mm. olan lpg enjektor nozulunu 2 mm.e kendi isteğim üzerine büyüttürdüm. (Buyutuldugunu zannediyordum ama buyutme islemi yapilmamis)
Ayarlarım sonucunda her seferinde degismeyen yakit tuketimi ve can sıkıntısı. Gelelim sorunun nasıl çözüldüğüne...
Youtube'ta yayinlanan ayar videolari ve yapmis oldugum arastirmalar sonucunda lpg ayar kablomu ve programımı temin etmekle işe başladım.
Kendim belki 100 kere pc'ye baglayip ayar yaptim sistemi ve mantığını çözmeye çalıştım. Sonunda 2.2 mm. matkap ucu temin ederek...
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar uzunca bir zamandan sonra sorunum çözüme kavuştu.
Aracimi 2016 kasim ayında almistim. Atiker grand marka lpg kiti taktirmistim. O tarihten bu zamana kadar aracima belki abarti olacak ama 50 kere lpg ayarı yaptirdim. 1.8 mm. olan lpg enjektor nozulunu 2 mm.e kendi isteğim üzerine büyüttürdüm. (Buyutuldugunu zannediyordum ama buyutme islemi yapilmamis)
Ayarlarım sonucunda her seferinde degismeyen yakit tuketimi ve can sıkıntısı. Gelelim sorunun nasıl çözüldüğüne...
Youtube'ta yayinlanan ayar videolari ve yapmis oldugum arastirmalar sonucunda lpg ayar kablomu ve programımı temin etmekle işe başladım.
Kendim belki 100 kere pc'ye baglayip ayar yaptim sistemi ve mantığını çözmeye çalıştım. Sonunda 2.2 mm. matkap ucu temin ederek lpg enjektorlerini söktüm ve uçlarını büyüttüm. Bu esnada daha once enjektor buyutme isleminin yapilmadigini farkettim. Bundan dolayı da ustanın yaptım deyip te yapmadığı birşey nedeniyle sorunu hep başka yerlerde aramış oldum. 2.2 mm.lik uçla genişlettiğım enjektor nozulları baya bir genisleyince acaba yanlis mi yaptim diye kendime sordum. Enjektorleri monte edip ayar yaptigimda daha oncesinde 6-7 ms. suresinde calisan lpg enjektorlerimin 3.8 ms. seviyesine düştüğünü gördüm ve o an dedimki bu iş oldu :)
Denemelerim sonucunda tüketim verilerimin kullanım tarzıma bağlı olarak şehir icinde 9.5-10.5 litre arasinda olduğunu gözlemledim. Oncesinde 15 litreye kadar cikiyordu. Sonuç olarak Sanayide ustayım diye gecinen esnafların bilgisizliğine işlerini bilinçsizce günü kurtarmak için yaptıklarına kanaat getirdim. Ustaya lpg enjektor ms.süresi diyorum bana o ne diyor. Artık anlayın. Yakıt sorunsalı olan arkadaşlara tavsiyem herşeyi ustanın eline bırakmayın araştırın ve sorun. Saygılar.
İşte budur??????, tebrik ediyorum, ustacıklara göre her şey normal zaten(Gerçek ustaları tenzih ediyorum).Bilmiyorsan bilmiyorum, yapamıyorsan yapamıyorum de kardeşim,bu kadar zor mu bu iki kelime...2 yıldır ekonomik ve psikolojik yıpranmanızın bir karşılığı zaten yok.Daha bir keyifle kullanmanız dileğiyle ?????????

Aracınız
Civic FD6 2010
Ben de bşr sıkıntı olduğunu düşünüyorum subap ayarı mı yaptırmalıyım?
Hocam bende de fd6 var 53krs normal olamaz sehirlerarası 120 km hızla lpg yi 3.09 dan alıyorum biraz da şehir içi var 30 kr gecmiyo hepsi sehir içi olsa 40 kr asla gecmemesi lazım diye düşünüyorum

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Ben de bşr sıkıntı olduğunu düşünüyorum subap ayarı mı yaptırmalıyım?

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam valla ben lpg yi 7 bin km önce taktırdım su anki değerlerim bunlar işten gerçekten anlayan iyi bi lpg ustası bulursan çözecektir diye düşünüyorum

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
İşte budur??????, tebrik ediyorum, ustacıklara göre her şey normal zaten(Gerçek ustaları tenzih ediyorum).Bilmiyorsan bilmiyorum, yapamıyorsan yapamıyorum de kardeşim,bu kadar zor mu bu iki kelime...2 yıldır ekonomik ve psikolojik yıpranmanızın bir karşılığı zaten yok.Daha bir keyifle kullanmanız dileğiyle ?????????
Tesekkur ederim hocam. :)

Geri