Fd6 2008 fren hidrolik yağı???

smtpnd

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba bi sorum olacak aracımın fren hidrolik seviyesinde azalma var balatalar bittiği için bende hem balataları hem fren yağını değiştirmek istiyorum araç kullanma klavuzunda dot 3 ya da dot 4 kullanın diyor aanayideki frenci usta bulabiliyosan motul dot 5.1 al dedi ama kullanma klavuzu dot 5 olmasın diypr kafam cok karıştı bilgisi olan varsa yazabilirmi birde balataları bosch marka alıcam nasıldır? Teşekkürler

VIA_F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
5.1 yanlışmı olur hocam farkı nedir çok teşekkürler

VIA_F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınıza en uygun fren hidroliği dot4 dür. Dot5.1 daha üstün sıvıdır kaynama noktası daha yüksektir. dot3-4 den yapısı farklıdır. Aracın üreticisi hangi yağı öneriyorsa onu kullanmak lazım. Dot5.1 kullandığınızda sistem içerisinde basınçda düşme meydana gelebilir. Sonuçta üretici bu sıvıya göre fren sistemini geliştirmemiş. Dot5.1 daha çok spor otomobillerde kullanılabilir.Ama güncel olarak araçlarında kullanan insanlar var araçlarının frenleme mesafelerinden memnunlar. Ama ben kullanmanızı önermem. Forumda kullanan arkadaşlar varsa onlarda cevap verir zaten.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kesinlikle DOT 5.1 kullanmayın!
Bu aracın fren sistemi DOT 3ve 4 için ayarlanmıştır. Tavsiyem eğer fiyat sorun değilse MOTUL DOT3&4 ürünüdür, daha uygun fiyatlı ama kalitelisi de iyi arıyorsanız Mobil DOT 4 ESP tavsiye edebilirim. Hatta hepsiburada'da fiyatı uygun gibi geldi bana.

Geri