FD6 hararet göstergesi hakkında

Fd6 cıvıc kullanıcısıyım, daha önce ies cıvıc kullanmıştım bişey fark ettim fd6 çalıştırıp 1 km gittikten sonra izmir’in 0 derecesinde bile içeriye sıcak hava vermeye başlıyor ancak ies cıvıc e göre hararetin yerine gelmesi yani 9 tane kutucuk var ies cıvıc e göre daha fazla zaman alıyor sizdede böyle mi ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hızlı sıcak vermeyi bende farkettim, mesela FB7 daha geç sıcağı içeri veriyor.
Araba çalıştıktan sonra klimayı açtığımda FD6da hemen klima motoru devreye girerken (sesinden belli oluyor), FB7de hiçbir ses olmuyor, sadece cam buğu çözme işlemi gerçekleşiyor, 1-1,5 km civarı gittikten sonra sıcak vermeye başlıyor.
Bence FD6da klima desteği ile motor sıcaklığı 30-40 derecelere gelmeye başladığında hemen mevcut ısıyı içeri vermeye başlıyor, bu durumdan memnunum açıkçası :)

Hızlı sıcak vermeyi bende farkettim, mesela FB7 daha geç sıcağı içeri veriyor.
Araba çalıştıktan sonra klimayı açtığımda FD6da hemen klima motoru devreye girerken (sesinden belli oluyor), FB7de hiçbir ses olmuyor, sadece cam buğu çözme işlemi gerçekleşiyor, 1-1,5 km civarı gittikten sonra sıcak vermeye başlıyor.
Bence FD6da klima desteği ile motor sıcaklığı 30-40 derecelere gelmeye başladığında hemen mevcut ısıyı içeri vermeye başlıyor, bu durumdan memnunum açıkçası :)

Daha şimdi yoldan geldim izmirde hissedilen sıcaklık -2 derece şuan çalıştırdım hiç beklemeden yola koyuldum, km’yi sıfırlafım tam 800 mt de sıcağa yakın hava vermeye başlıyor zaten 1 km yi geçtiğinizde baya baya sıcak hava geliyor bundan çok çok memnunum bende daha ne yapsın araba obd den baktığımda hararet göstergesi, su sıcaklığu 60 derece olmadan artmıyor 60 derecede 2 çizgi artıyor

vtec kicked in yo !!!

Geri