Civic FD6 Fd6 kapı sacı inceliği

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaslar fd6 aracımın kapılarını kapatırken gelen metal sesi can cin seklinde beni rahatsız ediyor arastırdıgım kadarıyla tüm fd6 larda varmıs buna bi çözüm var mı yada çözüm bulan bi arkadas var mı?
Not :(Daha önceki aracımda tok bi kapı sesi vardı ondan sonra bana bi garip geldi)

Aracınız
Civic FD6 2010
Evet sac gayet ince ancak sese sebep bu olmamalı. Kapı çerçevesinin yuvası ile buluşması sırası ve hemen sonrasındaki şeyler çok da süpheli.

1. Fitilller çok yumuşadıysa darbeyi absorbe edemiyor olabilir.
2. Kapı içerisindeki parçalar özellikle cam kriko kolları titreyip saca vuruyor olabilir.(Benim sağ ön kapı, kapandıktan hemen sonra bir sekme sesi geliyor, şimidilik açıp bakmaya değmez)
3 Buna emin değilim ama kilit mekanizmasında "varsa" plastik parçalara aşındığı için de ses yapıyor olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kapı içine ses yalıtımı için bituself veya muadili bir ses izolasyonu ile kaplayabilirseniz bu ses sorunundan da kurtulabilirsiniz.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bende de golf vardı Emre ve aynı durumu bennde yaşıyorum şu an fd6 da :)
Hocam kapı içi fitillerine baktırıcam müsait oldugumda yalıtım malzemesi de oldukça mantıklı fikirleriniz için çok tesekkür ederim bu arada bi önceki aracım wv golf dü

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri