Civic FD6 Fd6 kasa akü tavsiyesi

Aracınız
Civic FD6 2009
2009 aracım için hangi marka kaçlık akü almalıyım. Tavsiyede bulunur musunuz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınızda lpg varsa 55'lik daha iyi olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

pasha

0
Aracınız
55 amper olsun öncelik varta olmazsa inci akü double ekran varsa 55amper aşağısını kesinlikle almayın aksi durumda akü çabuk biter.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Mutlu bir zamanlar efsaneydi. Hiçbir marka mutlunun eline su dökemezdi.:)
Evet FB7nin orjinal aküsü 47Ah idi, 5 yıl sonunda eski havada marşı uzatıyor diye değiştirdim ama sonradan çok pişman oldum.
2012 modellerde bile halen orjinal aküyü kullananlar var.

Aracınız
Aynı sorun benim araçta da var. Mutlu 55A akü zor çalıştırıyor bazen. Kısa mesafeyle felan ilgisi yok.
Yazın sorun yok ama bu 2. Kış ve zor çıkarır gibi.
Garanti için gitmiştim, ölçüm yapıldı vs.. ama bakalım bu kış ne olacak.
Eski aracımda 60A vartayı 4 yıl kullandım ve sattığım akrabamda 1 yıl kullanıp o şekilde başkasına satmıştı. Yani 60A mavi varta akü demekki en az 5-6 sene gidiyor.
Eğer sıkıntı çıkarsa bu kış alt tablayı ayarlayıp 60A varta uydurup bitircem bu işi.
Başka işimiz yok aküyle uğraşıyoruz valla.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynı sorun benim araçta da var. Mutlu 55A akü zor çalıştırıyor bazen. Kısa mesafeyle felan ilgisi yok.
Yazın sorun yok ama bu 2. Kış ve zor çıkarır gibi.
Garanti için gitmiştim, ölçüm yapıldı vs.. ama bakalım bu kış ne olacak.
Eski aracımda 60A vartayı 4 yıl kullandım ve sattığım akrabamda 1 yıl kullanıp o şekilde başkasına satmıştı. Yani 60A mavi varta akü demekki en az 5-6 sene gidiyor.
Eğer sıkıntı çıkarsa bu kış alt tablayı ayarlayıp 60A varta uydurup bitircem bu işi.
Başka işimiz yok aküyle uğraşıyoruz valla.

Hocam eski FD6mı sattığım kişi aracı aldıktan 1 ay sonra aküsünün bittiğini söylemişti, akücü akünün plastik koruma kabını takmayıp 60Ah'lık inci akü taktığını söyledi.
Yani sadece plastik dış akü kabını çıkarsanızda direk 60 Ah'lık akünün girme potansiyeli var, önce bu şekilde deneyin bence.

Aracınız
Hocam eski FD6mı sattığım kişi aracı aldıktan 1 ay sonra aküsünün bittiğini söylemişti, akücü akünün plastik koruma kabını takmayıp 60Ah'lık inci akü taktığını söyledi.
Yani sadece plastik dış akü kabını çıkarsanızda direk 60 Ah'lık akünün girme potansiyeli var, önce bu şekilde deneyin bence.
Olabilir Hamid Hocam, yanlız akü ile tablası arasına lpg beynini monte ermişlerdi benim araçta. Yani araya sıkıştırma tarzında. Onuda ordan almam gerekecek.

Geri