Fd6 klima kompresörü sorunu

Aracınız
Civic FD6 2008
Aracım 2008 Civic klima ilk açıldığında 10 km falan bı sıkıntı olmuyor güzel soğutuyor ondan sonra içeriye sıcak rutubetli bı hava üflüyor ustaya götürdüm klima kompresörü devreye girmiyor dedi gazi ölçtü gazda tam dedi ne gibi bı sıkıntı olabilir servise götürsemmi

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracım 2008 Civic klima ilk açıldığında 10 km falan bı sıkıntı olmuyor güzel soğutuyor ondan sonra içeriye sıcak rutubetli bı hava üflüyor ustaya götürdüm klima kompresörü devreye girmiyor dedi gazi ölçtü gazda tam dedi ne gibi bı sıkıntı olabilir servise götürsemmi
Fd6'larda radyatör fanından hariç kondenser fanı var mı? Varsa kondenser fanı devreye girmiyor olabilir.

Ad Soyad
Kerim akcan
Aracınız
Civic FD6 2008

hocam muhtemelen arızayı halletmişsindir ama aynı arızayı yaşayan arkadaşlar olur diye yazmak istedim. Benim aracın kliması da aynı problemi çıkarttı internetten yaptığım araştırmalar neticesinde sorunun klima rolesiden kaynaklandığını buldum klima rolesini yerinden sök, git parçacıya, 25 tl ye yeni role al, tak yerine, bak klimanın keyfine :)

Geri