fd6 marş sorunu bi bakabilirmisiniz ?

Aracınız
Civic FD6 2011
fd6 otomatik aracımın 1 ay önce regülatör diyafram değişti geç çalışıyodu o günden bugüne tek marşta tık diye alıyordu enjektörlerine falanda baktırmıştım iyi dediler ,bugün sabah ki havalarda soğuk olmamasına rağmen marşa bastım ilk marşta aldı ama aldıktan sonra boğulur gibi olup sonra toparladı kendini ,sonraki gün içindeki marşlarda sıkıntı olmadı neden olmuş olabilir sizce aynı zamanda bir ay önce bakıma da girdi araç buji bobin vs sorun olduğunu da düşünmüyorum yani

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
fd6 otomatik aracımın 1 ay önce regülatör diyafram değişti geç çalışıyodu o günden bugüne tek marşta tık diye alıyordu enjektörlerine falanda baktırmıştım iyi dediler ,bugün sabah ki havalarda soğuk olmamasına rağmen marşa bastım ilk marşta aldı ama aldıktan sonra boğulur gibi olup sonra toparladı kendini ,sonraki gün içindeki marşlarda sıkıntı olmadı neden olmuş olabilir sizce aynı zamanda bir ay önce bakıma da girdi araç buji bobin vs sorun olduğunu da düşünmüyorum yani
Merhaba, silindirlere gaz kaçağı olabilir. Bir lpg'ci de kontrol ettiriniz.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
teşekkürler kontrol ettiririm ancak öyle bir durumda arıza lambası yakmaz mı araç ?
Yakmaz hocam. Motor soğuk iken silindirlere dolan gaz, aracın ilk çalışmasında dengesiz çalışmasına-stop etmesine sebep olur. Motor ısınınca bu problemi hissetmezsiniz.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
ustamı da aradım şu an sübap ayarı bozukluğundan yapıyodur dedi ama dediğiniz gibi lpg ciye de gidicem teşekkürler tekrar
Subap ayarı da olabilir tabiiki. Ama ben olsam önce lpg'ciye giderdim. Çünkü kaçak testi basit bir şey. Enjektör hortumunu çıkartıp su dolu bardağa batırıp bakıyorlar. Eğer kaçak yoksa subap ayarı yaptırın derim.

Aracınız
Civic FD6 2011
bir ay önce dediğim gibi diyafram değiştiğinde geç çalışma olayı kesilmişti ve lpg nin de herşeyi kontrol edildi siz silindir kaçağı falan deyince şu an korkuttunuz biraz öyle bir durum yoktur inşallah:)

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
bir ay önce dediğim gibi diyafram değiştiğinde geç çalışma olayı kesilmişti ve lpg nin de herşeyi kontrol edildi siz silindir kaçağı falan deyince şu an korkuttunuz biraz öyle bir durum yoktur inşallah:)
Kesin birşey diyemem. Sadece ihtimaller üzerine konuşuyoruz. Umarım küçük bir masrafla kurtulursunuz ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
bu silindirlere gaz kaçağı da enjektörlerin yüzünden olur demi enjektörler sızdırır yani ?
Evet hocam. Araç lpgde iken lpg ustasına gidip stop edin. Enjektörlerin silindire bakan kısmını çıkarıp oraya gaz sensörünü tutup tek tek test edecek.
Subap ayarıda bir etken elbette.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri