Civic FD6 FD6 MOTOR KULAĞI HK.

Merhaba Sayın Honda Severler.

Aracım 2008 F1 Elegance...

Geçen sene yan sanayi motor kulağı taktık acemiydik şimdi motor kulağının olduğu kısım komple yağ ve sanki arabayı kasıyor gibi, bu konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var.
Motor kulağı vites geçişlerini etkiler mi ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba arkadaslar galiba aracimin motor kulagi omrunu tamamlamis. Son birkac gundur rolantide titresimlerin arttigini hissediyorum. Aracin sol aynasi da bu sebeple titriyor. Orjinal olarak bulabilecegim bir site link vs. var midir? Alta fotograf ekliyorum. Cok fazla bir aralik kalmamis ama muhtemelen kasislerde bozuk yollarda alta vurmus ve iz yapmis diye tahmin ediyorum. Orjinalde bu aralik ne kadar oluyor.
20200708_190125.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaslar galiba aracimin motor kulagi omrunu tamamlamis. Son birkac gundur rolantide titresimlerin arttigini hissediyorum. Aracin sol aynasi da bu sebeple titriyor. Orjinal olarak bulabilecegim bir site link vs. var midir? Alta fotograf ekliyorum. Cok fazla bir aralik kalmamis ama muhtemelen kasislerde bozuk yollarda alta vurmus ve iz yapmis diye tahmin ediyorum. Orjinalde bu aralik ne kadar oluyor.
Ekli dosyayı görüntüle 260449
Hocam servislerde motor kulakları için her zaman geçerli %30 indirim var diye biliyorum, önce servislerden temin etmeye çalışın.
Piyasada satılan kulakların nerdeyse tamamı imitasyon ve 1-2 ay içinde eski titreşimler ufaktan başlıyor.
Aslında ciddi kargo ücreti binmezse Amazon.com'da da orjinali mevcut ama vergi+kargo ile oradan da bu aralar pek parça alınmaz hale geldi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam servislerde motor kulakları için her zaman geçerli %30 indirim var diye biliyorum, önce servislerden temin etmeye çalışın.
Piyasada satılan kulakların nerdeyse tamamı imitasyon ve 1-2 ay içinde eski titreşimler ufaktan başlıyor.
Aslında ciddi kargo ücreti binmezse Amazon.com'da da orjinali mevcut ama vergi+kargo ile oradan da bu aralar pek parça alınmaz hale geldi.
Tesekkur ederim. Sadece parca aliminda %30 indirim uygulaniyor mu yoksa servise yaptirmamiz durumunda mi indirim uygulaniyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tesekkur ederim. Sadece parca aliminda %30 indirim uygulaniyor mu yoksa servise yaptirmamiz durumunda mi indirim uygulaniyor.
Orasını net bilmiyorum hocam ama dediğiniz gibi değişim serviste yaptırılırsa indirimli olma ihtimali de yüksek. Geçen yıla kadar indirimli dönemlerde değişim için 150 lira+kdv işçilik alıyorlardı ama şu anda nasıldır bilmiyorum, siz servislerden fiyat alarak hareket edin.
Şimdi amazon.com’a baktım ama orada da fiyat kur nedeniyle çok yüksek görünüyor maalesef.
Honda Genuine 50820-SNA-P01 Engine Side Mounting Rubber Assembly https://www.amazon.com/dp/B00BFDHHFC/

Aracınız
Büyük ihtimal benim cengaverinde motor kulağı gitti. 12 Ağustos için servis randevusu aldım.

Belirtiler;

Soğuk motor ilk çalıştırmada "güp güp güp" ses yapıyor.

R'de bu ses traktör sesine evriliyor ve araçta titreşim başlıyor.

D'de ses daha az ama var. Harekete başlayınca diğer seslerden dolayı çok duyulmuyor galiba.

Özellikle sağ ön lastik çukura ya da kasise gelince amortisör patlakmış gibi vuruyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Büyük ihtimal benim cengaverinde motor kulağı gitti. 12 Ağustos için servis randevusu aldım.

Belirtiler;

Soğuk motor ilk çalıştırmada "güp güp güp" ses yapıyor.

R'de bu ses traktör sesine evriliyor ve araçta titreşim başlıyor.

D'de ses daha az ama var. Harekete başlayınca diğer seslerden dolayı çok duyulmuyor galiba.

Özellikle sağ ön lastik çukura ya da kasise gelince amortisör patlakmış gibi vuruyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Daha önce değişmişmiydi? Değişmediyse vakti gelmiş gibi duruyor(y)

Geri