Civic FD6 Fd6 On Takimdan Gelen Ses

Arkadaslar merhaba,
Aracim 2010 FD6 otm. 105,000 km

3 ay once on amortisorler + rot baslari degisti.
1 aydir videodaki ses geliyor sol on taraftan. Hafif bozuk yolda 20 km uzeri gittigimde ses geliyor. Usta on takimi kontrol etti bir problem yok dedi, direksiyon kutusuna da bakti bosluk yok dedi fakat mudehale etmedigimiz yer orasi kaldi.
Sonucta 10 yillik arac, sorun olmasa bile Z-Rot vb parcalari degistirmeli miyim? Direksiyon kutusu arizasi yasayan arkadaslar sizden gelen ses de bu sekilde miydi?

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun.
> Fren kaliperlerinde boşluk varsa bu sesi yapabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaslar merhaba,
Aracim 2010 FD6 otm. 105,000 km

3 ay once on amortisorler + rot baslari degisti.
1 aydir videodaki ses geliyor sol on taraftan. Hafif bozuk yolda 20 km uzeri gittigimde ses geliyor. Usta on takimi kontrol etti bir problem yok dedi, direksiyon kutusuna da bakti bosluk yok dedi fakat mudehale etmedigimiz yer orasi kaldi.
Sonucta 10 yillik arac, sorun olmasa bile Z-Rot vb parcalari degistirmeli miyim? Direksiyon kutusu arizasi yasayan arkadaslar sizden gelen ses de bu sekilde miydi?

Bende direksiyon kutusu bu seviyede ses yapmıyordu, daha derinden bir tıkırtı şeklinde geliyordu. Ama sizdeki bozukluk seviyesini de bilemeyeceğim için birşey diyemeyeceğim.
Bence değiştirmediyseniz Z rotu ve salıncak burçlarını değiştirin, araç zaten 10 yıllık olduğu için bu parçalar her halikarda özelliklerini kaybetmişlerdir.
İyi bir öntakımcı ilgili parçaları kastırdığında hangisi olduğunu anlayacaktır.
Z rotları şimdiye kadar hiç değiştirmediyseniz öncelikle onla başlamanızı tavsiye ederim, bu tip bozuk yollarda ilk bozulan parçalar genelde z rotlar oluyor.
En ideali orjinal ancak fiyatı yüksek, bulabilirseniz 555 veya BLUEPRINT, en kötü TEKNOROT ile değiştirin.

EK: Şu konuya da gözatmanızı tavsiye ederim,

Son düzenleme:
Bu problemin sebebi yeni degistirmis oldugum amortisor takozlari cikti, yan sanayi takmisti usta fakat birkac yerde gosterdikten sonra ozellikle on takimda yan sanayi parca kullanmamak gerektigini anladim. Servisten orjinal takoz alip taktirdim ve ses gitti.
Ihtiyaci olanlarin bilgisine.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu problemin sebebi yeni degistirmis oldugum amortisor takozlari cikti, yan sanayi takmisti usta fakat birkac yerde gosterdikten sonra ozellikle on takimda yan sanayi parca kullanmamak gerektigini anladim. Servisten orjinal takoz alip taktirdim ve ses gitti.
Ihtiyaci olanlarin bilgisine.

Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz.

Geri