Fd6 otomatik şanzıman sürtünme sesi

2009 , 89 binde premium paket otomatik hondayı 2 hafta önce aldım. Tüm bakımlarını yaptırdım, şanzıman yağı yeni değişti ancak 2. Vites ile 3. Vites yavaş yavaş devir verirken alttan cıırttt diye bi ses geliyor, bunu bazen tam 2 den 3 e geçerken bazen de 2 den 3 e devir verirken yapıyor. Yüksek devirlerde bu ses yok. Araç sıcakken de soğukken de bu sesi yapıyor. Bazen de ufak bi uğultu duyuyorum kısa süreli. Sebebi ne ola ki forumdaşlar?

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Bunu bende yaşıyorum otomatik vites hızım değişmesin diye fazla gaz vermeden seyredeyim diyorum ama devir az kalınca hışırtı geliyorlla cok mu gaz vermeliyim diyorum yoksa arabamda mı sorun var dıyorum bende tam çözemedim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
2009 , 89 binde premium paket otomatik hondayı 2 hafta önce aldım. Tüm bakımlarını yaptırdım, şanzıman yağı yeni değişti ancak 2. Vites ile 3. Vites yavaş yavaş devir verirken alttan cıırttt diye bi ses geliyor, bunu bazen tam 2 den 3 e geçerken bazen de 2 den 3 e devir verirken yapıyor. Yüksek devirlerde bu ses yok. Araç sıcakken de soğukken de bu sesi yapıyor. Bazen de ufak bi uğultu duyuyorum kısa süreli. Sebebi ne ola ki forumdaşlar?

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bir çözüm bulabildiniz mi, ya da sebebini? Bende de D konumunda 2den 3e geçerken yapıyor. Devirli sürünce ya da S de sürünce yapmıyor

Venus e5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bir çözüm bulabildiniz mi, ya da sebebini? Bende de D konumunda 2den 3e geçerken yapıyor. Devirli sürünce ya da S de sürünce yapmıyor

Venus e5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam benim sorun abs beyni çıktı. İlk marştan sonra 30-32 km hıza ulaşınca abs sistemi aktif oluyormuş, benim abs beyni arızalı olduğı için aktif olurken bir sürtme sesi veriyordu, tam 2. vitesten 3. Vitese geçerkenki sıraya denk geliyormuş, tesadüf yani. Şanzımanla değil, abs beyniyle alakalı. Böyle bir problem varsa güvenli bir yerde abs beyninin fişini çekip ses var mı bir kontrol edin. Tavsiye ederim. Eğer sorun abs beynindense bana ulaşın sağlam bir usta biliyorum, buradan yazarsınız. Geçmiş olsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri