FD6 otomatik vites P konumdayken frene basınca ses çıkması

zeze

0
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba konu başlığında belirttiğim gibi Fd6 araç otomatik vites P konumdayken fren pedalını basıp çekiyorum tak tak tak diye basıp çektikçe çok hafif bi ses geliyor, el freni de çekili kolu tutunca frene basıp çekiyorum tak tak bi ses yapıyor sesi hissediyorsun yani kolu tutarken bi yere vurur gibi bişey yerinden ayrılmıyor gibi böyle garip bişey neden kaynaklanıyor acaba, vites diğer konumlardayken fren pedalına basınca böyle birşey olmuyor, sabah bişey yoktu akşam böyle birşeyle karşılaştım, duyan bilen var mıdır acaba?

Aracınız
Civic FB7 2012
Aracınız önce n konumuna alıp el frenini çektikten sonra p konumuna mu alıyorsunuz? Eğer böyle yapmıyorsanız; önce p konumuna alıp sonra el frenini çekiyorsanız siz yükü şanzımana bindirmiş oluyorsunuz ve böyle olunca da bu sesi duyarsınız.

Aracınız
P konumunda şanzıman kilidi var. Frene basınca kilit açılır, diğer vites konumlarında olmaz. P'de normal yani. Sesin çok olmaması lazım. Bazılarında hiç duyulmayabilir. Ama ses çok yüksek değilse takılmayın.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zeze

0
Aracınız
Civic FC5 2021
P konumunda şanzıman kilidi var. Frene basınca kilit açılır, diğer vites konumlarında olmaz. P'de normal yani. Sesin çok olmaması lazım. Bazılarında hiç duyulmayabilir. Ama ses çok yüksek değilse takılmayın.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha önce farketmemiştim çok aşırı derecede yüksek ses yok ama kilit açılıp kapama sesi olduğu belli

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zeze

0
Aracınız
Civic FC5 2021
Aracınız önce n konumuna alıp el frenini çektikten sonra p konumuna mu alıyorsunuz? Eğer böyle yapmıyorsanız; önce p konumuna alıp sonra el frenini çekiyorsanız siz yükü şanzımana bindirmiş oluyorsunuz ve böyle olunca da bu sesi duyarsınız.

Bunu denemedim, deneyeceğim başka bir yerde daha okumuştum, 2011 yılından beri önce P ye alıp stop edip el frenini çekerek kullandım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri