FD6 P0606 Sorunu

Aracınız
Civic FD6 2012
Araç hareket halindeyken motor ve VSA ikaz lambaları yandı. bu durumda kullanıma devam ettiğimde motor deviri 2000 üstüne çıkmıyor araç gaz yemiyor. Hızlanmıyor ve sürekli hız düşüyor. Motoru kapatıp açtığımda motor ikaz lambası yanmaya devam ediyor VSA ikazı sönüyor. Sonraki günlerde kullanmaya devam ettim araç LPGde iken yaklaşık 20-25 dk içerisinde arızaya düşüyor. Benzinde çok sık olmamasına rağmen benzinde de arıza düşüyor. Şaşmaz Oto Sanayide aracı gösterdim tam olarak sorunu nasıl çözeceklerini bilemediler. Motor beynini değiştirmeye kadar gittiler. Sanırım ateşleme sisteminde sorun var daha önce bu tarz konu açılmış ve ateşleme sistemini yenilediklerini arıza devam etmediği anlık olarak bildirilmiş ama tamamen sorunun ortadan kalkıp kalkmadığı konusunda bilgi verilmemiş. Daha önce bu sorunu yaşayıp problemi çözen arkadaşlar varsa bilgi verirlerse çok memnun olurum. şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Aracınız
Hocam sizin arızalarına benzer bende yaşadım. Arıza lambaları yanıp, gaz yemiyordu araba. Sorun LPG tesisatında çıktı. LPG nin beyni değişince düzelmişti. Belki sizin LPG tesisatı da açıkta kalan sıyrılmış kablo filan vardır. O yüzden ara ara yapıyordur. Çünkü bende ilk kablolar kontrol edilmişti sıyrılmış kablo var mı diye. Kesin sonuç için LPG nin elektrik tesisatını iptal ettirip 2-3 gün kullanarak sorunun LPG ile olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sağa sola masraf yapmadan önce deneyebilirsiniz. Maalesef bana önce akü ve bujileri değiştirdiler ama sorun çözülmemişti.

Aracınız
Civic FD6 2012
Hocam sizin arızalarına benzer bende yaşadım. Arıza lambaları yanıp, gaz yemiyordu araba. Sorun LPG tesisatında çıktı. LPG nin beyni değişince düzelmişti. Belki sizin LPG tesisatı da açıkta kalan sıyrılmış kablo filan vardır. O yüzden ara ara yapıyordur. Çünkü bende ilk kablolar kontrol edilmişti sıyrılmış kablo var mı diye. Kesin sonuç için LPG nin elektrik tesisatını iptal ettirip 2-3 gün kullanarak sorunun LPG ile olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sağa sola masraf yapmadan önce deneyebilirsiniz. Maalesef bana önce akü ve bujileri değiştirdiler ama sorun çözülmemişti.
merhaba hocam. sadece LPG de yapmıyor ama. benzinde de aynı problemi yaşıyorum. benzinde daha az yapıyor ama. yine de LPGde olabilir mi? Teşekkürler

Aracınız
Civic FD6 2012
Arkadaşlar herkese merhaba. çok şükür problemim çözüldü. bu sorunu verirse aracınız sakın motor beyni veya Vsa beyni falan değiştirmeyin. Sorun çok basit birşeyden kaynaklanıyormuş. Bujileri değiştirttim sorun tamamen ortadan kalktı. Buji motor beyni iletişim kuramadığından beyin bunu kendi hatası olarak algılıyormuş. bu tarz problem ile karşılaşırsanız ilk olarak bujilere baktırın.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar herkese merhaba. çok şükür problemim çözüldü. bu sorunu verirse aracınız sakın motor beyni veya Vsa beyni falan değiştirmeyin. Sorun çok basit birşeyden kaynaklanıyormuş. Bujileri değiştirttim sorun tamamen ortadan kalktı. Buji motor beyni iletişim kuramadığından beyin bunu kendi hatası olarak algılıyormuş. bu tarz problem ile karşılaşırsanız ilk olarak bujilere baktırın.
Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz.

Geri