Civic FD6 Fd6 sağ motor kulağı hakkında?

Merhabalar herkese. 2010 fd6 aracımda sabahları çalıştırdığım da gürültülü bi ses ve geri vitese taktığımda titreme oluyor. Sanayide gösterdim sağ motor kulakçığı değişmesi lazım dedi. kronik bi sorunmuş. Birebir orjinal 600₺ ye değiştiririm dedi usta.
Sorum şu: yetkili servisle görüştüm 870₺ fiyat verdi, sanayide ki ustanın birebir orjinal dediğiyle mi değiştireyim? yoksa yetkili servisi mi tercih edeyim? Tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Motor kulağı sık değişen bir parça değil, yaklaşık 10 sene yada 100-120binde km ömrü oluyor.
Sanayide ustanın takacağı parçanın orjinal motor kulağı olduğunun garantisi yok, Maalesef piyasada çok fazla imitasyon parça mevcut. Aradaki farkı da biz kullanıcıların anlaması çoğu zaman oldukça zor oluyor. Orjinal motor kulağının ömrüne yan sanayiler pek yaklaşamıyor.
Benim tavsiyem motor kulağını yetkli serviste orjinal parçayla değiştirip değişimle ilgili evrakları saklarım, bir arıza durumunda o parçanın da 2 yıl garantisi mevcut olur, kafamda bu açıdan rahat olur (y)

Son düzenleme:
Motor kulağı sık değişen bir parça değil, yaklaşık 10 sene yada 100-120binde km.de ömrü oluyor.
Sanayide ustanın takacağı parçanın orjinal motor kulağı olduğunun garantisi yok, Maalesef piyasada çok fazla imitasyon parça mevcut. Aradaki farkı da biz kullanıcıların anlaması çoğu zaman oldukça zor oluyor. Orjinal motor kulağının ömrüne yan sanayiler pek yaklaşamıyor.
Benim tavsiyem motor kulağını yetkli serviste orjinal parçayla değiştirip değişimle ilgili evrakları saklarım, bir arıza durumunda o parçanın da 2 yıl garantisi mevcut olur, kafamda bu açıdan rahat olur (y)

Çok teşekkür ederim beni aydınlattınız

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok teşekkür ederim beni aydınlattınız
Rica ederim :) , boş vaktinizde de bilgi amaçlı bu konuya gözatmanızı tavsiye ederim (y)

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
2011 FD6 araç için Honda Sistem Özel servisi sağ kulaklık değişmesi gerektiğini söyledi. Sağ kulaklık + Subap ayarı Kelebek Temizliği ve Adaptasyon + NGK İridyum Buji takımı + Şanzıman Yağı değişimi işçilik dahil 1550₺ fiyat verdiler. Nasıl sizce fiyat?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Sabahları sesli çalışma geri vitese takınca hırıltı hafiften benim araçtada var bu sağ motor kulağı mı yoksa gergi kütüğü mü ?çünkü onun içinde benzer sesin yaptığını belirtmiş arkadaşlar.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
İnternette satılan ngk iridyum buji takımlarının sahte olma ihtimali varmı acaba? 360₺ şu an n11 hepsiburada gibi sitelerde

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
2011 FD6 araç için Honda Sistem Özel servisi sağ kulaklık değişmesi gerektiğini söyledi. Sağ kulaklık + Subap ayarı Kelebek Temizliği ve Adaptasyon + NGK İridyum Buji takımı + Şanzıman Yağı değişimi işçilik dahil 1550₺ fiyat verdiler. Nasıl sizce fiyat?
fiyat bence inanılmaz iyi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İnternette satılan ngk iridyum buji takımlarının sahte olma ihtimali varmı acaba? 360₺ şu an n11 hepsiburada gibi sitelerde
Servis dışındaki bujilerde sahte oranı maalesef çok yüksek, kafanızın rahat olmasını istiyorsanız bujileri servisten temin edin.

Geri