• Forumumuzun gelişimini ve ayakta kalmasını desteklemek için, Özel üye olabilir veya Sticker alabilirsiniz, detaylar için lütfen TIKLAYIN!

Civic FD6 Fd6 tampon sökümü bilen?

Sisleri led yapacağım sağ tarafı çamurluktan beri takabildim ama sola geçtim çeviriyorum çıkmıyor az bi dönüyor sıkışıyor elim parçalandı artık tamponu kolay nasıl sökebilirim?

h.k_ahmet

Sayfa Yönetim
Yönetici
Aracınız
Civic ES7 2001
Sisleri led yapacağım sağ tarafı çamurluktan beri takabildim ama sola geçtim çeviriyorum çıkmıyor az bi dönüyor sıkışıyor elim parçalandı artık tamponu kolay nasıl sökebilirim?
@Hakan_1453 hocam size yardımcı olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Hakan_1453

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FD6 2008
İlk olarak motor kaputunu açın. Aşağıda resimde görülen ve panjuru tutan klipsleri çıkartın (komple çıkarırsanız daha rahat çalışabilirsiniz) Sonrasında altta tamponu tutan klipsler var onlarıda sökmeniz gerekiyor (alan dar olduğu için zorlanabilirsiniz) Klipsleri sökme işlemi bittikten sonra tamponun kenarlarinda davlumbaz icersinde vidalar var onlari sökün. Sonrasında tamponun iki ucundan çekerek tırnakları kırmadan çıkarın.images (1).jpeg