Civic FD6 FD6 V kayış orjinal&yan sanayi karşılaştırma

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün aracımda ses geldiği için v kayış gergisi değişimi yapıldı, bu esnada karşılaştırma amacıyla orjinal V kayış ile Bando marka v kayışın yan yana fotosunu aldim, yan sanayi ile orjinal kayış arasında ne gibi fark olabilir diyenler için güzel bir kanıt diyebilirim. Fotoda da rahatça görüleceği uzere kanal derinlikleri arasında ciddi fark var. Halbuki ikisi de kağıt üzerinde 7PK2061 olarak görünüyor.

Soldaki Orjinal kayış, sagdaki Bando
IMG_20240610_194627.jpg
Ek olarak bu orjinal kayışın üreticisini araştırdığımda "Mitsuboshi" olarak görünüyor.

Son düzenleme:

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bugün aracımda ses geldiği için v kayış gergisi değişimi yapıldı, bu esnada karşılaştırma amacıyla orjinal V kayış ile Bando marka v kayışın yan yana fotosunu aldim, yan sanayi ile orjinal kayış arasında ne gibi fark olabilir diyenler için güzel bir kanıt diyebilirim. Fotoda da rahatça görüleceği uzere kanal derinlikleri arasında ciddi fark var.

Ekli dosyayı görüntüle 272190
Ek olarak bu orjinal kayışın üreticisini araştırdığımda "Mitsuboshi" olarak görünüyor.
Faydalı bir paylaşım teşekkürler.

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ad Soyad
Metin Ali
Aracınız
Civic FD6 2009
Bugün aracımda ses geldiği için v kayış gergisi değişimi yapıldı, bu esnada karşılaştırma amacıyla orjinal V kayış ile Bando marka v kayışın yan yana fotosunu aldim, yan sanayi ile orjinal kayış arasında ne gibi fark olabilir diyenler için güzel bir kanıt diyebilirim. Fotoda da rahatça görüleceği uzere kanal derinlikleri arasında ciddi fark var.

Ekli dosyayı görüntüle 272190
FD6'nın V Kayışda orijinal ürünün markası nedir? Eski bi konunuzda "BANDO" için orijinal diyordunuz? Kafam karıştı, v kayışı almak için ürün ararken bu konuya denk gelmem. :D

Ekran Alıntısı.PNG

Ad Soyad
onur sayar
Aracınız
Civic FD6 2011
Nerde yaptırdınız hocam yakın zamanda parçaları alıp bende değişimini yaptıracağım Mersin’de. MTurko’nun dediği gibi önceki konunuzda kayış için bando demiştiniz, gergiyi ina marka ayarladım kayışıda bando ayarlamıştım henüz satın almadım. Mitsıboshi’yi temin ettiniz mi bandoyu mu taktınız?

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FD6'nın V Kayışda orijinal ürünün markası nedir? Eski bi konunuzda "BANDO" için orijinal diyordunuz? Kafam karıştı, v kayışı almak için ürün ararken bu konuya denk gelmem. :D

Dikkat çektiğiniz için teşekkürler, eski güncellenmemiş bilgi olarak kalmış maalesef, kayışın Bando olduğu servis ustalarından öğrendiğim bilgiydi ama hatalı, servisten aldığım üründe de Mitsuboshi'nin 3 yıldız logosu mevcuttu yani bizzat teyit etmiş oldum, gerekli düzeltmeyi şimdi yapıyorum.

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Nerde yaptırdınız hocam yakın zamanda parçaları alıp bende değişimini yaptıracağım Mersin’de. MTurko’nun dediği gibi önceki konunuzda kayış için bando demiştiniz, gergiyi ina marka ayarladım kayışıda bando ayarlamıştım henüz satın almadım. Mitsıboshi’yi temin ettiniz mi bandoyu mu taktınız?
Özelden bilgi vereyim size. Kayışın orjinalini alıp taktım.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Bende önceden kullanmış olduğum fb7 kasa aracımda v kayış değiştirme işlemi yaptırmıştım yetkili serviste. Aracın ilk sahibi idim. Değişim yaptığımda aracımın üzerinden çıkan ve yeni değişim yapılan kayış 6pk 2093 boyutunda bando marka idi bilginiz olsun istedim.

Ad Soyad
Metin Ali
Aracınız
Civic FD6 2009
Dikkat çektiğiniz için teşekkürler, eski güncellenmemiş bilgi olarak kalmış maalesef, kayışın Bando olduğu servis ustalarından öğrendiğim bilgiydi ama hatalı, servisten aldığım üründe de Mitsuboshi'nin 3 yıldız logosu mevcuttu yani bizzat teyit etmiş oldum, gerekli düzeltmeyi şimdi yapıyorum.
Mitsuboshi marka kayışa kaç tl verdiniz ?

Geri