Fd6 yağlı motor kulağı

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar fd6 için servis haricinde orjinal olmak kaydı ile sağ ön yağlı motor kulağı tedarik eden oldu mu. Yada link paylaşabilecek bir arkadaşım var mıdır?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar fd6 için servis haricinde orjinal olmak kaydı ile sağ ön yağlı motor kulağı tedarik eden oldu mu. Yada link paylaşabilecek bir arkadaşım var mıdır?
Hocam piyasada çok fazla Honda kutulu motor kulağı dolaşıyor ama ne kadarı orjinaldir bilmek zor.
Yurtdışında Amazon ve ebay sitelerine baktığımda motor kulağı fiyatları 150-200 dolar civarında görünüyor.
Bu açıdan servislerin motor kulağı fiyatlarını diğer parçalara göre çok daha uygun seviyede tuttuğunu düşünüyorum (bence bunu sağlayan fabrika çünkü parçanın kronik arızalı olduğunu biliyorlar).
Bu yüzden bence hiç riske girmeyip kampanya kapsamında servisten orjinal kulak taktırmanızı öneririm.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
En yakın yetkili servis 250 km. uzakta hocam. Arıza tespit cihazını bile kullanmasını bilmeyen bir yetkili servis malesef bana güven vermiyor. Fiyatını da diğer yetkili servislere göre daha yukarıda tutuyor. Bir başka en yakın servis 500 km. uzaklıkta. İş nedeniyle izin problemleri oluyor. O yüzden alıp kendim yapmaya niyetlendim ama dediğiniz gibi orjinalini servis haricinde bulmak zor olacak gibi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
En yakın yetkili servis 250 km. uzakta hocam. Arıza tespit cihazını bile kullanmasını bilmeyen bir yetkili servis malesef bana güven vermiyor. Fiyatını da diğer yetkili servislere göre daha yukarıda tutuyor. Bir başka en yakın servis 500 km. uzaklıkta. İş nedeniyle izin problemleri oluyor. O yüzden alıp kendim yapmaya niyetlendim ama dediğiniz gibi orjinalini servis haricinde bulmak zor olacak gibi.
Hocam aciliyeti yoksa bir sonraki kampanya döneminde izin yazdırıp aklınıza yatan bir servisin bulunduğu şehirde hem tatile gidin hem de aracı tamire götürün :) Nasıl plan? ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@m2hamid araçta çok fazla vibrasyon var hocam. Bir zararı olur mu daha fazla sorun çıkarır mı diye düşünüyorum yoksa bekleyebiliriz. Dediğiniz gibi olabilir ;)

Aracınız
Civic FD6 2010
Gitip yaptıramadığım için, Kayseri servisten kargo ile parça aldığım olmuştu. Bu parça için bireysel kargo parası biraz yüksek çıkabilir . Belki servisin anlaşmalı olduğu kargo da vardır, yardımcı olabilirler.
Motor kulağı için yan sanayi çok denedim, Honda replika görünüme de çok niyetlendim ama emin olamadım almadım. En son serviste değiştirmiştim. ( Yılın ilk haftasında).
Kasislerde vuruntu da yapıyorsa kendi absorbe edemediği yükü diğer kulaklara veriyor onların ömründen de yemeye başlıyor.( Sanırım içindeki yağın boşalması ile böyle oluyor)
Sadece düşük devirde vibrasyon sorunu var ise de , trim sesleri türemesine neden oluyor.(yağ bitmesi ya da takizlardaki kauçuk kalitesini bozukluğu nedeni ile).

Mutlaka orijinal öneririm.

Aracınız
Civic FD6 2009
Benim arkadaşım tamirci, yanımda 2 tane yedek parçacıyı aradı 200 lirayada var 400 lirayada var dediler. Orjinali servisten başka yerde bulunmaz diyede belirttiler.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Orijinal harici alırsan hocam aynı sorunu 1-2 aya yaşarsın
Servislerde kampanya varken alırsan parçayı, yani sipariş verip dışarıda taktırırsan kampanyalı fiyattan yararlanamazsın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Edinew

0
Ad Soyad
Edi New
Aracınız
Civic FD6 2008
Bana sa şöyle olur, böyle olur dediler. Hatta usta 2 kat fiyat cekmesine ragmen parcacıdan satın alıp, aynı ustaya cüzzi bir işçilikle taktırmıştım. Gittim yan sanayi aldım. Yerli malı ve Tayvan malı var dediler, arada az bir fark vardı. Tayvan tercih etmistim. 4 sene oldu, sorun yok. Gayet memnunum.

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri