Fd6 yedek su deposu su kalmıyor

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhaba fd6 aracımin yedek su deposu su bitiyor neden acaba bir bilgisi olan var mı yarın servise götüreceğim bakalım ne diyecek

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Muhtelemen bir yerde kaçak vardır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
En iyi ihtimal hortumlarda çatlak olması. Sonra radyatörde çatlak/delik olması. En kötü ihtimal de silindir kapak contası yanığı sonucunda yaşanan su kaybı.

Eksilen suyu yedek su kabından tamamlamak gerekir. Ancak yedek su kabı tamamen boşalmışsa bu durumda radyatörü de kontrol etmemiz lazım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ahmet bey ben baktığımda Max ile min goremiyrm...birde şu eksilirse buradan mi koyacagiz
> Öncelikle motor soğuk iken radyatör kapağı kontrolü yapılır. Açtığınızda suyu görmelisiniz. Görmüyorsanız ekleme önce oraya yapılır. Ardından yedek depoya bakılır.
> Evet seviyeyi görmek için depo sıkıntılı bir yerde duruyor. Fakat bu kabın ağzına kadar dolum olmaz. Yarısı dolu olsa yeter. Seviye tespiti için kapak altındaki siyah borunun hangi seviyede ıslandığını bakabilirsiniz.
> Farklı bir açıdan yedek depo satışı yapanlardan fotoğraflara bakalarak Maximum seviyesinin üst kapakla olan mesafesini göz ile veya ölçüm ile öğrenirseniz daha kesin çözüm bulmuş oluruz.
> Dipnot: Su ekleme işleminde çeşme suyu asla kullanmayın!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2008
En iyi ihtimal hortumlarda çatlak olması. Sonra radyatörde çatlak/delik olması. En kötü ihtimal de silindir kapak contası yanığı sonucunda yaşanan su kaybı.

Eksilen suyu yedek su kabından tamamlamak gerekir. Ancak yedek su kabı tamamen boşalmışsa bu durumda radyatörü de kontrol etmemiz lazım.
Hocam birde LPG sistemi var bende aynı sorunu yaşadım lpg beyninde sorun varmış değiştirdik eksilme olmuyor artık

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri