FD6 Yetkili Servis mi Özel Servis mi?

Aracınız
Civic FD6 2011
Herkese merhaba aracım 2011 model fd6 , 90.000 km 10bin bakımım geldi bugüne kadar sürekli Ankara efe de bakımları yapıldı fakat artık servise gitmek istemiyorum. bu konuda fikirlerinize ihtiyaç duydum. sizce servise devam mı etmeliyim yoksa özel serviste mi yaptırmalıyım? Servis yağ değişimi, polen, hava, yağ filtresine 590 tl fiyat istiyor. Servisle görüşüyorum ne marka yağ kullanıyorsunuz hangi marka filtreler diye sorduğumda aldığım cevap ''Fabrikasyon''. diğer yandan özel serviste yağ 0.20 eneos 4lt yağ ve bosch marka hava,yağ,polen filtresi toplam 285 TL kafamı kurcalayan noktalar şunlar acaba aracımı satmak istediğimde servis bakımlı olmasının bir artısı olur mu ? yada özel serviste yaptırsam eksileri olur mu ? fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba,
Servislerin belli dönemlerde eski model araçlarını da servise çekmek için kampanyaları oluyor. Onları kovalayıp, polen filtresini de dışarıda uyguna alıp değiştirirseniz dışarıdaki fiyatın 2 katına değilde biraz daha uyguna servis bakımına devam edebilirsiniz bence.
O kadar yıl servis bakımlıysa bozmayın derim 200-300 lira için.
Gene de tercih sizin.

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba,
Servislerin belli dönemlerde eski model araçlarını da servise çekmek için kampanyaları oluyor. Onları kovalayıp, polen filtresini de dışarıda uyguna alıp değiştirirseniz dışarıdaki fiyatın 2 katına değilde biraz daha uyguna servis bakımına devam edebilirsiniz bence.
O kadar yıl servis bakımlıysa bozmayın derim 200-300 lira için.
Gene de tercih sizin.
Bir faydası olur mu bozdurmamanın diye düşünüyorum.
Mayıs ayında kampanya yapmışlar 490 Tl idi ama bilgilendirme yi fark edemedim.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Özel servislerde imitasyon parça takılma olasılığı çok yüksek. Fiyat zaten bu yüzden uygun. Periyodik bakım için konuşmak gerekirse yetkili servisle fiyat farkı çok fazla sayılmaz. Daha temiz olur. Satarken de bir aracın yetkili servis bakımlı olması herzaman için bir artıdır.

Aracınız
Herkese merhaba aracım 2011 model fd6 , 90.000 km 10bin bakımım geldi bugüne kadar sürekli Ankara efe de bakımları yapıldı fakat artık servise gitmek istemiyorum. bu konuda fikirlerinize ihtiyaç duydum. sizce servise devam mı etmeliyim yoksa özel serviste mi yaptırmalıyım? Servis yağ değişimi, polen, hava, yağ filtresine 590 tl fiyat istiyor. Servisle görüşüyorum ne marka yağ kullanıyorsunuz hangi marka filtreler diye sorduğumda aldığım cevap ''Fabrikasyon''. diğer yandan özel serviste yağ 0.20 eneos 4lt yağ ve bosch marka hava,yağ,polen filtresi toplam 285 TL kafamı kurcalayan noktalar şunlar acaba aracımı satmak istediğimde servis bakımlı olmasının bir artısı olur mu ? yada özel serviste yaptırsam eksileri olur mu ? fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Her yıl kampanya oluyor. Yetkili servis 10w-40 PO Maxima yağ kullanır.

Şimdi gelelim özel servisten aldığınız fiyata.
Yağ 40x4=160 lira
İşçilik 50 lira
Toplam 210 lira.

Şimdi asıl soru şu, orjinal bosh filtreler 75 lira mı?

Ben söyleyeyim, orjinal bosh filtresi 100 lira, polen filtresi 90 lira, yağ filtresi 70 lira. Fiyatlar yaklaşık fiyatlardır. Yani toplam 260 lira. Piyasada herhangi bir yerden alacağınız bosh markası %90 sahte. Bosh bayileri bile bu hilenin içinde orjinal diye satıyorlar.

Bilindik yerlerden alınma Mann filtre kullanın en azından özelde bakım yaptıracaksanız.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
@selimhan777 Rutin bakım için servise gitmeyi mantıklı bulmuyorum.Sebebi;
-Fiyatlar aşırı yüksek
-Yapılan işlemler “fabrikasyon”diyerek geçiştiriliyor.
-Çuvalla para verdiğiniz aracınızı bakım sırasında “iş güvenliği” adı altında size göstermiyorlar.Ne yapılıyor göremiyorsunuz.Teknik bir eleman ve işim olması nedeniyle benim güvenim sıfır.(kör kendinden bilir )
-Dışarıdan malzemelerinizi alıp özel serviste değiştirterek,yapılan işlemi görerek çok daha içiniz rahat eder diye düşünüyorum.
-Servisteki çalışanın yetenekleri hakkında pek fikriniz olmuyor ama sanayideki bir özel serviste çalışan ustanın iş yeteneği iyi değilse zaten tutunamıyor.O yüzden sanayideki ustaların el becerisi ve yetenekleri bence daha fazla.
Yani kısaca özel servisler bu işleri gayet başarılı bir şekilde yapıyorlar.Dışarıdan kaliteli bir yağ ve filtre setiyle birlikte hem daha ucuza hem de görerek bu bakımı yaptırabilirsiniz.

06 HONDA 2234

Geri