fd6 yokuş çıkarken hararet yükselmesi!!!

Adnanx

0
Aracınız
Civic FD6 2007
Merhaba arkadaşlar geçen gün fark ettim; Şöyle ki 5-6 km'lik virajlı bir yokuşu daha çok ikinci vitesle tırmanırken gözüm hararet göstergesine ilişti ve hararetin olması gereken yerden 4-5 kademe yüksekte olduğunu gördüm.
hemen durup çalışır vaziyette kaputu açtım fan çalışıyordu.. 2 dk. sonra hararet olması gereken yere indi. tekrar hareket ettiğimde yine hızla yükseldi. ancak kırmızı bölgeye ulaşmadı..
düz yolda ne kadar sıkıştırırsam sıkıştırayım bir tık bile yükselmiyor ibre.. sadece yokuş çıkarken yaşadığım bir durum..
su seviyelerini kontrol ettiğimde hem radyatör hem yedek su deposu normal...
benim aklıma daha çok termostat geliyor.
tecrübeli arkadaşlardan veya başına böyle bir şey gelenlerden öneri bekliyorum

Aracınız
Civic FD6 2008
Anlik oynama varsa sistemde hava vardir sogukken radyator kapagini acin su yoksa orda ekleyin havasini alin. Bende duzde giderken orta kisim da hararet isaretinin iki tik altinda oluyor rampada vs sıkıstirinca isaretin sinirina yukselip orda duruyor sizinki hangi seviyelerde

Adnanx

0
Aracınız
Civic FD6 2007
Anlik oynama varsa sistemde hava vardir sogukken radyator kapagini acin su yoksa orda ekleyin havasini alin. Bende duzde giderken orta kisim da hararet isaretinin iki tik altinda oluyor rampada vs sıkıstirinca isaretin sinirina yukselip orda duruyor sizinki hangi seviyelerde
bende de simgenin bir tık altında düzde giderken
ancak yokuş çıkarken özellikle de düşük viteste hızla 4-5 çizgi birden yükseliyor, yokuş bittikten sonra yine aynı hızla eski yerine geliyor.

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhabalar ;

bence normal olarak düşünüyorum bende otobanda yokuş aşşağa inerken yaklaşık 125 km hızla hararetim 4 küpe ve 3 küpe düşüyor bide yokuş yukarı çıkarken normal hararetin 2 küp fazlası oluyor bazen benimde kafama takılmıştı obd cihazından den harareti kontrol ettiğimde 90 dan 91 olsun direk fan açıp 85 86 derecelere düşürüyordu bence bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum normaldir bence aracının termostadı bozulsa ve arızalı olsa haretin direk tavan olur kolay kolay düşermessin en önemlisi yokuş yukarı çıkarken aracı boğmamak sakince çıkmakdır ... TEŞŞEKKÜRLER

Adnanx

0
Aracınız
Civic FD6 2007
Merhabalar ;

bence normal olarak düşünüyorum bende otobanda yokuş aşşağa inerken yaklaşık 125 km hızla hararetim 4 küpe ve 3 küpe düşüyor bide yokuş yukarı çıkarken normal hararetin 2 küp fazlası oluyor bazen benimde kafama takılmıştı obd cihazından den harareti kontrol ettiğimde 90 dan 91 olsun direk fan açıp 85 86 derecelere düşürüyordu bence bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum normaldir bence aracının termostadı bozulsa ve arızalı olsa haretin direk tavan olur kolay kolay düşermessin en önemlisi yokuş yukarı çıkarken aracı boğmamak sakince çıkmakdır ... TEŞŞEKKÜRLER
teşekkür ederim

Geri