FE1 Civic Eco bütün ikaz lambaları yandı

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar aracım 3500 km de ve bütün ikaz lambaları yandı. Yaşayan var mı bunu. Bütün araçlarımı sıfır aldım. Civic te olduğu kadar hiçbirinde sıkıntı yaşamadım

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba. Aynı sorun 2018 model fc5 lpg eco aracımızda oldu. Yolda giderken tüm lambalar yandı. Araç zorla stop edildi. Kapılar zor bela açıldı. Bagaj hiç açılmadı. Sonra tekrar çalışmadı vs vs. Çekici ile sakarya sandıkçıya çekildi. 1.5 ay serviste kaldı. Tabi parça temin edilemediği için fiktifte duran sıfır arabadan taktılar. Sorun telematik ünite. Bulunabilir yada temin edilebilir bir parça değil. Tabi en kötüsü bu olaydan 1 yıl önce çalışır araç yolda giderken stop ettiği ve kontrol elden gittiği için önde giden araca çarparak durabildik. Umarım bu şikayetlerinizin altından telematik ünite çıkmaz. Damla honda da test ettğim premium eco ileri geri manevrada da stop etmişti. Anlam veremedik. Ve ben bunu bile bile exe eco aldım. :))

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba. Aynı sorun 2018 model fc5 lpg eco aracımızda oldu. Yolda giderken tüm lambalar yandı. Araç zorla stop edildi. Kapılar zor bela açıldı. Bagaj hiç açılmadı. Sonra tekrar çalışmadı vs vs. Çekici ile sakarya sandıkçıya çekildi. 1.5 ay serviste kaldı. Tabi parça temin edilemediği için fiktifte duran sıfır arabadan taktılar. Sorun telematik ünite. Bulunabilir yada temin edilebilir bir parça değil. Tabi en kötüsü bu olaydan 1 yıl önce çalışır araç yolda giderken stop ettiği ve kontrol elden gittiği için önde giden araca çarparak durabildik. Umarım bu şikayetlerinizin altından telematik ünite çıkmaz. Damla honda da test ettğim premium eco ileri geri manevrada da stop etmişti. Anlam veremedik. Ve ben bunu bile bile exe eco aldım. :))
Ben de tasarıma düştüğüm için aldım. O kadar sorun yaşamama rağmen hala izleyip duruyorum aracı

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Serviste nöbetçi arkadaş sildi hatayı. Perşembe gel yeni LPG yazılımı geldi onu da atalım dedi. Mersin akbayrak bahsettiğim servis. Arkadaşlar çok hakim gibiydi yaşadığım sorunlara. Antepte kendimi anlatana kadar akla karayı seçtim

O arkadaş kim bilmiyorum ama ben Mersin servisi 1.5 Eco sorunları hakkında bayağı bilgilendiriyorum hocam. Sürekli Honda trden kayıt oluşturuyorum. İlk başta geç çalışma sorunu olduğunda da forumlarda karşılaştığım sorunlardan genel olarak bahsettim. En son sabit devirde 45 km bandında giderken yaşadığım hafif titremeeden bahsettim ve yeni yazılım olduğunu söylediler bana da. Ben de cumartesi Günü gidip yükleteceğim.

G501 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
O arkadaş kim bilmiyorum ama ben Mersin servisi 1.5 Eco sorunları hakkında bayağı bilgilendiriyorum hocam. Sürekli Honda trden kayıt oluşturuyorum. İlk başta geç çalışma sorunu olduğunda da forumlarda karşılaştığım sorunlardan genel olarak bahsettim. En son sabit devirde 45 km bandında giderken yaşadığım hafif titremeeden bahsettim ve yeni yazılım olduğunu söylediler bana da. Ben de cumartesi Günü gidip yükleteceğim.

G501 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben adamlara benim ikaz lambaları yandığı zaman gittiğimde silifkeden umut bey var o da yaşıyor benim sorunlarımı falan dedim

Ad Soyad
Cemil öz
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar aracım 3500 km de ve bütün ikaz lambaları yandı. Yaşayan var mı bunu. Bütün araçlarımı sıfır aldım. Civic te olduğu kadar hiçbirinde sıkıntı yaşamadım

Aynı sıkıntı bendede oldu arac 3200 km de silkeleme ile baş gösterdi 3 4 gun benzinde kullandım bir düzeldi bir ısıklar terkar yandı bugün servise verdim enjektörlerden 2 tanesi deisecek dendi fakat sorunun duzelmedigi arastirildıgı aracın serviste kalması gerektigini belirttiler benim aractaki sıkıntı arac benzinde iken de aynı sorunlari yapiyor servis hem lpg hem de benzinde ayni probleme ilk defa karsilasmislar bakalım hayirlisi bekliyoruz gelismeleri haber ederim buradan

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Aynı sıkıntı bendede oldu arac 3200 km de silkeleme ile baş gösterdi 3 4 gun benzinde kullandım bir düzeldi bir ısıklar terkar yandı bugün servise verdim enjektörlerden 2 tanesi deisecek dendi fakat sorunun duzelmedigi arastirildıgı aracın serviste kalması gerektigini belirttiler benim aractaki sıkıntı arac benzinde iken de aynı sorunlari yapiyor servis hem lpg hem de benzinde ayni probleme ilk defa karsilasmislar bakalım hayirlisi bekliyoruz gelismeleri haber ederim buradan
Hocam aracınızda bir gelişme oldu mu acaba. Aynı sıkıntıları bende yaşıyorum. Önce Lpg'den dediler güncelleme yaptılar. Şimdi benzinde de yaptı. Bakalım buna ne diyecekler

Ad Soyad
Cemil öz
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam aracınızda bir gelişme oldu mu acaba. Aynı sıkıntıları bende yaşıyorum. Önce Lpg'den dediler güncelleme yaptılar. Şimdi benzinde de yaptı. Bakalım buna ne diyecekler
Lpg beyni deisti sorunlar duzeldi yaklasik 2 aydir sıkıntı yok honda ayışığı umut usta ile iletisime gecın sorunlarinız biter

2018 Civic Eco Ece 57000 km’deki aracımla şehirler arası Yolda giderken ilk önce emisyon ışığı yanıp söndü. Kenara çekip 10 dakika bekledim. Aracı çalıştırdığımda ışık yanmıyordu. Bir kaç km sonra araçta ilk önce emisyon ışığı sonra sırasıyla bütün uyarı ışıkları sırasıyla yandı ve hemen kenara çekip yol yardımı aradım. Aracı benzine alıp öyle yola devam etmemi söylediler. Yol boyunca ışıklar yanık halde yola devam ettim. Sabah olunca ışıklar sönmüştü. Yetkili servise götürdüğümde bilgisayara bağlayıp 2 enjektör arızalı dediler ve garantiden değiştirdiler. Bakalım haftaya geri döneceğim inşallah bir daha arıza vermez.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benzer arızaları yaşayanlara fikir vermesi açısından;

Şubat ayında İstanbul-Ankara seyahatim sırasında, kuzey marmara otoyolunda motor arıza lambası yandı. 50 bakımından yeni çıkmış arabanın hata vermesi canımı sıktı ama sürüşe engel bir durum oluşmadı. Devam ettim, Ankaradan İstanbula dönüşte Gerede mevkiinde, sol şeritte 120-130 km/s hızla ilerlerken videodaki tüm arıza lambaları yandı, araç gaz kesti. Stop etmedi ama gaz yemediği için emniyet şeridine alıp motoru kapattım. 10 dakika sonra yeniden çalıştırdığımda motor sarı arıza ikazının sabit yanması dışında arıza göstermedi. Hemen obd2 portundan arızayı kontrol ettim, zengin yakıt karışımı hatası veriyordu. Babamın Suzuki Grand Vitarasından aşina olduğum bir durum olduğundan, lpg kaynaklı anlık bir problem olabileceğine kanaat getirdim ve yola devam ettim. İstanbula dönüşte aracı otoparka bırakırken kırmızı yağ pompası ikazı da alınca evyah dedim sadece lpg değil bu sorun. Servis danışmanını aradım, durum bu ne yapayım dedim. Lpg kaynaklı olabileceğini söyledi. 60 bin bakımına kadar bekleyemem dedim, aracı ertesi iş günü servise getirdim ama yolda aynı problem 2 defa daha tekrarladı. Kapatıp 10 dk sonra açtığımda düzeldi.
Sonuç: lpg enjektörlerinden 2. sıradaki garantiden değişti ve araba normale döndü. Bozulan enjektör görevini yapmadığı gibi sistemden fazla akım çektiği için araç, fren sistemi, stabilite sistemi, hold brake arızası, eğim iniş sistemi (araçta olmamasına rağmen) arızaları veriyordu. Fazla ısındığında da yağ müşürü arıza algılayıp o da kervana katılıyordu.
yani genel olarak araçta mekanik bir arıza yok ama çalışmayan lpg enjektörünün çektiği düzensiz akım tüm sistemi arızaya düşürüyordu.
Özetle gözüm o kadar korktu ki; araçta led iç aydınlatma T10 ları, geri vites led ampullerine kadar söküp orjinal halojen ampullere geri döndüm.
diyeceğim o ki; elektronik sistemdeki arızalara sebep olabilecek herşey, elektrik tesisatında gezinecek az ya da fazla akım çekecek her detay, bu sorunlara sebep olabilir.

Geri