Fk7 Güvenlik Paketi Hakkinda

Ad Soyad
Onur Yılmaz
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Selamlar. Araci ikinci el aldigim icin pek secme imkani bulamadim, guvenlik paketsiz sport plus aldim. Sonradan taktirabilme imkanimiz var mi? Arac 2019 model.

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın. :)
Sonradan taktırma çok maliyetli olacaktır.? Oldukça kompleks bir sistem.
Sistemin birçok parçası var.
  • Ön ve arkada radarlar var. Trafiği sürekli tarıyorlar. Öndeki çarpışma hafifletici fren yapmayı sağlıyor. Arkadakiler ise çapraz trafik kontrolü ile arkada akan trafiği tespit ediyor uyarıyor (Park yerinden geri çıkarken geçen araç var ise uyarıyor ve kör nokta uyarı sisteminin çalışmasını sağlıyor).
  • Önde kamera var. Şerit takip ve şeritte tutmayı sağlıyor. Araç beyniyle irtibat kuran sistem araç direksiyonunu çeviriyor ve fren gaz gibi komutları veriyor (Araç ECU'sunun da değişme durumu olabilir).
  • Kör nokta uyarısı için 2 dikiz aynasının değişmesi gerekebilir.
  • Araç ekranı içerisinde bu sistem ayarlarının yapılabilmesi için ekstra yazılımlar var. Bunların aktif edilmesi için multimedya yazılımının değiştirilmesi gerekebilir.
Sistemlerin tamamını anlatmamış ama faydalı olacağını düşünüyorum izleyebilirsiniz.

Daha detaylı HONDA SENSING için linke bakabilirsiniz.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Selamlar. Araci ikinci el aldigim icin pek secme imkani bulamadim, guvenlik paketsiz sport plus aldim. Sonradan taktirabilme imkanimiz var mi? Arac 2019 model.
Merhaba, hayırlı olsun aracınız.
Bazı özellikleri adapte ettirebilirsiniz ama komple sistem taktırılamaz diye düşünüyorum.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Aracınız hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın. :)
Sonradan taktırma çok maliyetli olacaktır.? Oldukça kompleks bir sistem.
Sistemin birçok parçası var.
  • Ön ve arkada radarlar var. Trafiği sürekli tarıyorlar. Öndeki çarpışma hafifletici fren yapmayı sağlıyor. Arkadakiler ise çapraz trafik kontrolü ile arkada akan trafiği tespit ediyor uyarıyor (Park yerinden geri çıkarken geçen araç var ise uyarıyor ve kör nokta uyarı sisteminin çalışmasını sağlıyor).
  • Önde kamera var. Şerit takip ve şeritte tutmayı sağlıyor. Araç beyniyle irtibat kuran sistem araç direksiyonunu çeviriyor ve fren gaz gibi komutları veriyor (Araç ECU'sunun da değişme durumu olabilir).
  • Kör nokta uyarısı için 2 dikiz aynasının değişmesi gerekebilir.
  • Araç ekranı içerisinde bu sistem ayarlarının yapılabilmesi için ekstra yazılımlar var. Bunların aktif edilmesi için multimedya yazılımının değiştirilmesi gerekebilir.
Sistemlerin tamamını anlatmamış ama faydalı olacağını düşünüyorum izleyebilirsiniz.

Daha detaylı HONDA SENSING için linke bakabilirsiniz.

1. ve 3. madde zaten Sport Pluslarda var hocam.

Ad Soyad
Onur Yılmaz
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Benim tahminim zaten altyapi mevcuttur. Genelde boyle oluyor arac uretimlerinde. Bandi bir standarta oturtuyorlar. Bilirsiniz, otomatik ayna kapatma olmayan arabalarin sadece ayna motorlari eksiktir, kablo genelde aynaya kadar hazir gelmis olur. Acaba bu sekilde midir diye sormak istemistim.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Benim tahminim zaten altyapi mevcuttur. Genelde boyle oluyor arac uretimlerinde. Bandi bir standarta oturtuyorlar. Bilirsiniz, otomatik ayna kapatma olmayan arabalarin sadece ayna motorlari eksiktir, kablo genelde aynaya kadar hazir gelmis olur. Acaba bu sekilde midir diye sormak istemistim.
o dediğiniz opsiyonu çok olan firmalarda vardır. hondanın zaten sabit 2-3 paketi olduğu için bantta hazırlanırken ona göre hazırlanır. opsiyon yoktur hondalarda.

Geri