FK7 kaza ve ön aksam hakkında bilgi?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhabalar,

Bugün sabah işe giderken bir kaza yaşadım. Diğer aracı süren arkadaş çocuğunu okula yetiştirecek diye yolcu alan otobüsü sollamaya çalışıyor, o esnada da yan sokaktan (T'nin alt çubuğundan) ben yola çıkıyorum ve benim şeridimde bana vuruyor. Görsellerden gerisini anlayabilirsiniz. Kazada yaralanan vesaire olmadı ancak arabamı hasar servisine (Honda yetkili servisi) götürdüğümde en az 25 - 30 bin liralık hasar bedeline hazır olmam söylendi.
Şimdi konu şöyle, ben arabayı kazadan sonra sürerek (20 km) servise götürdüm. Yürüründe, balansta, motorun çalışmasında (motor sesi ve intake kaza öncesiyle aynı hissiyatta), direksiyon sistemi ve beraberindeki tüm aksamlarda tek bir sorun fark etmedim. Ön tampondaki sensörler dağıldığı için sürücü ekranında sistemi kontrol edin şeklinde iş bu sensörleri ifade eden bir hata görseli vardı. Aracı servise bırakırken kaputu açıp inceleyip görsel almak istedim ancak tahmin edebileceğiniz üzere kaputtaki deformasyondan ötürü açamadık.

Özet olarak, sizce arabada 30 bin liralık hasar var mı yok mu yorumlarınızla destekleyerek paylaşır mısınız? & Güvensizlik halinde eksper ile ilgili bir uygulama biliyor musunuz? (Farklı bir eksper tarafından incelenmesini talep edebiliyor muyum? Mümkünse ben de araç başında olacağım şekilde.)

Konuyu yanlış başlık altına açtıysam kusura bakmayın.

IMG-0165.JPG
"Yerdeki sıvı karşı araçtan"

IMG-0143.JPGIMG-0176.JPG

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhabalar, geçmiş olsun. 35.5 + işçilik'ten bahsediyordunuz, düşüşün temel sebebi ne oldu bu süreçte.
Teşekkürler.
Merhabalar,

Teşekkür ederim.
Zannediyorum ki düşüşün sebebi ilk fiyat listesinin afaki hesaplanmış olması. Hasarlı parçaların tümünün orijinal yedek parçalar ile değiştirildiğinin teyidini aldım.
Benim açımdan fiyatın tahmin edilenin altında tutması doğal olarak bir problem değil.

Ugr60

0
Parçayı sökmek takmak için bir işçi çalışıyor mu? Evet. Peki zaman geçiyor mu? Evet.

Bir işçinin zaman harcayarak yaptığı her işe işçilik denir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Galiba demek istediğimi anlamak yerine sen kendi istediğin taraftan algıladın. Ortada arızalı yada hasar görmüş bir parçayı tamir etme onarma işlemi yok bana . mevcut plastik aksamı söküp sağlam parçayı takma var. Ben usta değilim bir memurum ama getir parçaları ben kendim söküp elektrik bağlantıları da dahil yeni parçaları eksizce yerine takıp arabayı teslim edeyim. Ustalık- işçilikten kastın buysa bende ustayım ozaman... Doğru anlayıp doğru cevap vermek gerek.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

furkanozkan.07

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Öncelikle geçmiş olsun.
daha geçen hafta kaza yaptım ve foruma atmıştım. https://www.civictr.com/threads/yardim-kaza-deger-kaybi.253453/

Eğer kusur sizde değilse bence serviste yaptırın ve sigortacınız ile görüşüp kesinlikle değer kaybını alın. Sakın ama sakın dışarda yaptırmayın çok problem yaşarsınız size söyleyeyim. (SATARKEN)
Bir diğer konu fatura. Attığım linkte benim kazamın fotolarına ve faturasına bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Servis faturayı yüksek gösterecek çünkü ne kadar kabul etmeselerde bu tarz kazalardan karşı sigortadan güzel paralar alacaklar ( yapmadıkları işçilikleri yapılmış gibi göstererek). Tabi bu da sizin hasar kaydınıza yansıyacak.

Servis size değişen parçaları onarım yapılmadan önce bildirmek zorunda ! Öyle prosedürden dolayı söyleyemiyoruz falan yok. Hatta siz aramasanız bile bari sizi arayarak bildirmek zorunda.

Bir diğer önemli bir konu değişen parçaların faturalarının bir kopyasını alın. Hasar bakımda çalışan saygıdeğmez arkadaş karşı sigortanın experine verdiğini söyleyecek ama yalan ki vermiş olsa bile kendinde bir kopyası olacak sizde alın.
Değer kaybı ile exper size misal 2 bin lira dedi. Hemen tamam falan demeyin. Kabul etmediğinizi ve kendi sigortanızın experinin de incelemesini istediğinizi buna göre yeni değer belirleneceğini söyleyin. Değer kaybına plastik aksamlar, elektrik aksamları vs girmez haberiniz olsun. 15 bin lira hasar kaydım var bunun 6 bin lirası kamera bana verdikleri değer kaybı 3 bin lira :D Hayır kamerayı değer kaybına sokmuyorsun bari hasar kaydında da görünmesin ne kadar saçma

Honda bayi size değişen parçaların eski parçalara göre renk ton farkı olacağını bunu gidermek için pasta cila yapmaları gerektiğini ve cüzzi miktarda yapabildiklerini söyleyecek. Sakın yaptırmayın yapılmamış halini görün teslim alın arabayı ve dışarda düzgün bir yere yaptırın.

Geri