FK7 KLİMA SESİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ !!!! ( BÜLTEN VAR )

Aracınız
Civic Type R
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Uzun zamandır konuşulan servislerin bir türlü kabul etmediği özellikle alt devirlerde gelen klima cızırtısı şeklinde gelen ses'ten bugün itibariyle kurtulmuş bulunmaktayım.
FK7 Araçlarımız için belirli ruhsat kodlarında BÜLTEN var...
Sesi kanıtlamanıza gerek yok direk ruhsat kodundan değiştirebiliyorsunuz.
FC5 VE FC1 araçlar hakkında bir bilgim ise maalesef yok.
Değişen parçanın fotoğrafını aşağıya bırakıyorum ;
Servislerin çoğu bültenler hakkında umursamaz olduğu için size yok diyebiliyorlar ısrarcı olmanızı tavsiye ederim...

FOTOĞRAFTA İŞARET ETTİĞİM PARÇA SESİN FAİL'İ ,,,
BU PARÇA'NIN BOYUTU BÜYÜTÜLEREK SORUN ÇÖZÜLMÜŞ

CCFC7CB5-0FC1-48FB-A031-637C44BA0A06.jpeg

Ekli dosyalar

• 3E0618DA-4EE2-478F-BE15-C9BE20A489E7.jpeg
    3E0618DA-4EE2-478F-BE15-C9BE20A489E7.jpeg
    183.6 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam merhaba,

Sorununuzun çözülmesine çok sevindim. Bülten'ni araştırdığınız ya da sorguladığınız yeri burada paylaşırsanız yararlanmak isteyen birçok kişi olacaktır. Son olarak hangi serviste, süreci nasıl yönettiğinizi belirtmenizi rica ediyorum.

Aracınız
Civic Type R
Hocam merhaba,

Sorununuzun çözülmesine çok sevindim. Bülten'ni araştırdığınız ya da sorguladığınız yeri burada paylaşırsanız yararlanmak isteyen birçok kişi olacaktır. Son olarak hangi serviste, süreci nasıl yönettiğinizi belirtmenizi rica ediyorum.
İyi akşamlar ;
Sorgulamayı bayiler yapıyor. Elimizde herhangi bir liste mevcut değil maalesef.
Bülten şikayet üstüne kurulu , siz başvuruda bulunmazsanız yakıt pompası değişimi gibi bir çağırma olmuyor. ( Honda Türkiye ürün güncelleme kısmında göstermiyor veya geri dönüş sağlanmıyor)
Ruhsat kodunuz Bültene uyuyorsa Garanti kapsamında ingiltereden parça isteniyor (parçanın güncel fiyatı 2600+ kdv civarlarında )
Ankara Efe ve başka bayilerde değişim yapılan araçlar mevcut.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Paylaşım için teşekkürler. Yani bu şekilde sıkıntı yaşayan arkadaşlar servise başvursun sorunumuz şudur incelensin bu konuda bülten olduğu da mevcut diye bilgi versinler. Servis koda göre gerekeni yapar zaten .

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Uzun zamandır konuşulan servislerin bir türlü kabul etmediği özellikle alt devirlerde gelen klima cızırtısı şeklinde gelen ses'ten bugün itibariyle kurtulmuş bulunmaktayım.
FK7 Araçlarımız için belirli ruhsat kodlarında BÜLTEN var...
Sesi kanıtlamanıza gerek yok direk ruhsat kodundan değiştirebiliyorsunuz.
FC5 VE FC1 araçlar hakkında bir bilgim ise maalesef yok.
Değişen parçanın fotoğrafını aşağıya bırakıyorum ;
Servislerin çoğu bültenler hakkında umursamaz olduğu için size yok diyebiliyorlar ısrarcı olmanızı tavsiye ederim...

FOTOĞRAFTA İŞARET ETTİĞİM PARÇA SESİN FAİL'İ ,,,
BU PARÇA'NIN BOYUTU BÜYÜTÜLEREK SORUN ÇÖZÜLMÜŞ

Ekli dosyayı görüntüle 263649

Daha önce forumda, bu ses hakkında konuşulmuştu. Benim aklıma yatmamasına rağmen, sesin normal olduğu bilgisi paylaşılmıştı. Şuan bu değişim bilgi olarak çok önemli. Bizde garanti devam ederken servise gitsek sonuç alabilir miyiz acaba?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu konuyu okuduğumdan beri PDF formatındaki bültenleri taradım ama bulamadım, ancak yabancı Civic forum sitelerinde aşağıdaki servis bülteni görseli mevcut, konuya uyan bülten bu gibi duruyor.

bulten.jpg

Benim araç 2017 ilk bakımda bunu düzelttik dediler ama düzeltmeler şuan aracım garanti dışı son bakımı dışarıda yaptırdım. Bunu yine garantiden yaptırma şansım var mı?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benim araç 2017 ilk bakımda bunu düzelttik dediler ama düzeltmeler şuan aracım garanti dışı son bakımı dışarıda yaptırdım. Bunu yine garantiden yaptırma şansım var mı?
Servisle aranızın nasıl olduğuna bağlı değişebilir..

Aracınız
Civic Type R
Bu konuyu okuduğumdan beri PDF formatındaki bültenleri taradım ama bulamadım, ancak yabancı Civic forum sitelerinde aşağıdaki servis bülteni görseli mevcut, konuya uyan bülten bu gibi duruyor.

Ekli dosyayı görüntüle 263653
Araştırmanız için teşekkürler çoğu kişi bu bülteni gösterip servisten araştırılmasını isteyebilir ,
çünkü Türkiye'de uygulanan bültende bu şekilde.
Serviste bana FK7 de olduğu söylendi lakin bültende FC1'ler içinde olduğu gözüküyor.
Bu nedenle belli model yıllarında tüm 1.5 Vtec Turbo'larda bu sorunun yaşandığını anlıyorum.
Mutlaka RS'ci arkadaşlarında servisleri sıkıştırıp bu parçanın değişimini talep etsin.
Parçanın adı sanırım tam olarak A/C suction Hose

Son düzenleme:
Geri