FK7 KLİMA SESİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ !!!! ( BÜLTEN VAR )

Arda_7

0
Arkadaşlar parçayı değiştirdikten sonra yaklaşık 550 km civarlarında yol yaptım...
Alt devirlerde gelen o cızırtı sesi olmadığından Vtec Turbo'dan gelen homurdanma sesini çok net duyabiliyorsunuz.
Mutlaka değiştirmenizi tavsiye ediyorum.
BONUS olarakda klima gazınız değişmiş oluyor.
Sorunu hangi serviste tespit edip onarim yaptılar. Bendeki ses daha çok fısıltı gicirdama garip bir ses ve kıayı açtığımda bu ses her zaman gelmiyor ara ara geliyor.
Dizellerde böyle bir bülten yok maalesef.
Dizel ya da benzin olması ne farkeder ki sonuçta klima . BültendEki sase kodu aynı harflerle başlıyor.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Şimdi güvendiğim bir elemanı aradım servisten. Abi böyle bir bülten yok diyor. Ama sen gel rahatsızsan sesten, tespitini yapalım, garantiden çözülür zaten bir problem varsa diyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şimdi güvendiğim bir elemanı aradım servisten. Abi böyle bir bülten yok diyor. Ama sen gel rahatsızsan sesten, tespitini yapalım, garantiden çözülür zaten bir problem varsa diyor.
Hocam olmazsa @FK2/FK7 nin değişim yaptırdığı servisle görüşün.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Hocam olmazsa @FK2/FK7 nin değişim yaptırdığı servisle görüşün.

Çok rahatsızlık veren bir durum değil ya genelde müzik dinliyorum araçta. O zaman duymuyorum bile. Ona ayıracak vaktim yok açıkçası. Ha yakıt pompasındaki gibi parça hatalı vs. der Honda çağırır o zaman değiştiririz gidip.

Aracınız
Civic Type R
Servisteki arkadaş masumca bir cevap vermiş, servisin neyden haberi oldu ki zaten.

Aracınız
Civic Type R
Sorunu hangi serviste tespit edip onarim yaptılar. Bendeki ses daha çok fısıltı gicirdama garip bir ses ve kıayı açtığımda bu ses her zaman gelmiyor ara ara geliyor.

Dizel ya da benzin olması ne farkeder ki sonuçta klima . BültendEki sase kodu aynı harflerle başlıyor.
Motorlar tamamen farklı olduğu için klima tasarımıda farklı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Konuyu hortlatmak istiyorum. Ben aracı alalı iki yıl oldu ve yazın bu ses yüzünden klima açmak istemiyorum. Gaza bastıkça daha da artıyor. Youtube üzerinde honda civic ac whistle yazarsanız benzer videolar var. Kronik bir sorun ama ben servise gittiğim zamani incelendi ve sorun yok denildi. Şimdi yeniden servise gideceğim. Tam olarak ne demek gerek ki bizi anlasınlar. Bilenlerden destek lütfen.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün ıslık sesi için aracımı servise götürdüm. Hem yayınlanmış bülteni hem de youtube videoları gösterdim. Sesi duydukları halde bülten benim aracın serisini kapsamıyormuş sonuç alamadım. Bu konuda ne yapmak lazım

Aracınız
Civic FC5 2018
Konu hakkında iki üç kere servise gittim çözüm olmadı. Honda Türkiye’ ye mail attım cevap vermedi. Bu foruma yazıyorum kimse cevap vermiyor. Öyle gıcık bir hal aldı ki… konu hakkın çözüm sunabilecek yok mu?

Benim zirilti yine hortladı onu dahi çözemiyorum. Islık sesi bizim klima sisteminde mevcut bmw lerde de var devir artıkça artan fan hızından kaynaklandığını ve az enerji harcayan klimalarin hepsinde olduğunu düşünüyorum bu yüzden çözümü olmadığını düşünüyorum.

Geri