Fk7 mi ? Makyajlı fc5 mi ?

Aracınız
Selamlar, 660 bin TL yaklaşık bütçe oluşturabilirim. Kafam da 2018 sport+ lar var. Ancak bütçe 710 lara falan çıkartabilirsem 2019 executive plus fc5 ler var.
Sizce arada ki farka değer mi ?
Görsel ve tasarım olarak fk7 ler çok hoşuma gidiyor. Sunroof ve ses sistemi daha önde,ve İngiltere üretimi olması da daha alınası ama executuve plus in güvenlik donanımları ve makyajlı kasa oldugu icin biraz daha kroniklerinin ele alınmış olma ihtimali de beni cezbediyor.
Kafam karıştı doğru seçim hangisi olur dersiniz? Teşekkürler.

Aracınız
FK7 tercih meseledir , dinamik bir araç ihtiyacı varsa tercih hakkı göreceli kalır..
FC5 daha çok aile kullanımına hitap edecektir. 182 hp 1.5 T versiyonu piyasada pek aranmamaktadır.
Ekonominin daha iyi olduğu zamanlar özellikle ağırlığı baskın kalan "orta kesim" Fabrikasyon LPG'li versiyonu yani ECO ile benimsedi.
Alınmaz demiyorum daha zor satılacaktır ihtiyaç durumunda..
700.000'li rakamlara kadar çıkılabiliyor ise benim tavsiyem FE1 , yeni modeli olacaktır.
750.000 bandına 182 hp Elegance modeli alınabilir. FC5 Elegance'lar da olmayan anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği gibi avantajları da bulunmaktadır.
Ayrıca üretim kalitesi yönünden İngiltere , Tayvan veya Türkiye diye fark bulunmamaktadır.
Açıkçası 2. Elde satış kaygım en son sıralarda , sırf 2. El kaygısı için atmosferik motorlu bir araç asla almam. Fb7 yide benzinli kullandım, zaten senede 9-10 Bin km. Yol yapıyorum. En azından basınca araç gitsin istiyorum artık.

Ad Soyad
ahmed yerli
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Makyajlı Fk7 cvt sport plus kullanıcısı olarak Rs yani yine 1.5t ile kıyaslarsam fk7'nin şasi ve sürüş keyfi kesinlikle daha iyi. Sport plus 235 taban lastik ve dinamik aktif süspansiyon ile geliyor (aç/kapa size ait). TypeR bu şasisin biraz daha güçlendirilmiş halini kullanır.

Aile kullanımına gelince, biz 4 kişi seyahat ile gayet rahatız, bagaj lt olarak daha az ancak daha kullanışlı.

Uzun yolda 2 kişi + bagaj ile cc ile 100km/s hızda 4.2-4.3 lt, 110km/s'de 4.8-5 lt gibi tüketimler mümkün. 30km/s ş.içi ortalamam 7.1 lt. Özetle istendiğinde az yakan konforlu bir araç ki görünümünden beklenmediği kadar konforludur. İstendiğinde ise hırçın bir at gibi yine beklenmeyecek kadar dinamiktir.

Cam tavan sedandan daha iri ve yakışıklıdır.

Ortada 2 gerçek çıkış egzos'lar hem homurtulu hem de daha sportif görünüm vetmektedir.

Ses sistemi ve akustiği sedandan daha iyidir ki sport plus'da 11 hoparlörlü 10 kanallı amfisi mevcuttur.

Peki eksileri yok mu derseniz, sedandan yok bana göre, ama malzeme kalitesi olayı pek farkı gelmedi bana (torpido gözü kaplaması olması daha iyi). C segmenti için malzeme kalite ve lüks hissi yeterli değil. Yalıtımı, ses sisteminde baslar, lede rağmen farlar, konforlu ama yeterli sportif keyfi aldıramayan cvt vb. gibi segmenti için bazı noktalarda yeterli değildir rakiplerine kıyasla. Fakat bunu donanım ve daha makul fiyat ile kapatır ve yine diyorum sürüş keyfi ve hissi özellikle de manuel ise segmentinin en iyilerindendir.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben makyajlı fc5 sedan executive plus tercih ederdim süspansiyon sistemi sportif ve arıza durumunda sıkıntı ve ben konfor odaklı genişlik açısından düşünüyorum ve deri koltuk fk7 ler kumaş koltuk hiç hoşuma gitmiyor bu yüzden

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri