Civic FK7 FK7 Yaz Lastiği Seçimi İçin Önerileriniz

Merhaba arkadaşlar.
Aracım 42.000 km ve artık fabrika montaj lastikler keyif vermemeye başladı, 5mm ye yakın diş kalınlığı olmasına rağmen.
Sanırım artık sertleşmeden dolayı performans alamıyorum.

Lastik değişimi yapan veya yapmayı düşünüp araştırmalarınız doğrultusunda öneride bulunur sanız, işe yarayacak bir rehber olabilir.

Benim aradığım bilgiler; yol tutuş ve sessizlik kriterleri açısından en iyi sonucu verecek lastik hangisi ?

Biraz bakındım ve Conti Premium Contact 6 ile Good Year Efficient Grip ön plana çıkıyor gibi.

Sizin düşünceleriniz ve deneyimleriniz neler ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhaba;
Bir kaç yıl lastik alma planım yok. Alacağım zaman güncel modelleri de inceleyip tercih yaparım muhtemelen. Ancak;
Bu sıra lastik alacak olsam mevcut lastik modelleri arasında büyük ihtimalle Michelin Pilot Sport 4 alırdım.

Aklınızdan geçen lastiklerin hamurlarını ve genel olarak farklarını görebilmeniz için lastik bayilerine uğrayıp lastiklere dokunup incelemenizi öneririm.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba, ben de bu konuda bir araştırma içerisindeyim. Yüksek ihtimal, ses(69db) ve fiyat(390tl) konusundan dolayı Falken 235/45 R17 97W XL Ziex ZE310 Ecorun alacağım. Kullanan arkadaşlarımız varsa onların yorumları bu süreçte önemli olacaktır.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Tepede yer alan 3 lastik: michelin pilot sport 4, Goodyear eagle asymetric 5 ve conti premium contact 6...

Konfor ve sessizlik olarak da michelin daha önde performans olarak da bi tık öyle.

S

Silinen üye 35473

Guest
Geçen yıl Leon aracımda 225-45-17 sini 10000 km kadar kullandım. Dunlop tan sonra sessizlik ve yol tutuşu anlamında çok memnun kalmıştım. Bir daha lastik alacak olursam dusunmeden tercih ederim.
Merhaba, ben de bu konuda bir araştırma içerisindeyim. Yüksek ihtimal, ses(69db) ve fiyat(390tl) konusundan dolayı Falken 235/45 R17 97W XL Ziex ZE310 Ecorun alacağım. Kullanan arkadaşlarımız varsa onların yorumları bu süreçte önemli olacaktır.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Geçen yıl Leon aracımda 225-45-17 sini 10000 km kadar kullandım. Dunlop tan sonra sessizlik ve yol tutuşu anlamında çok memnun kalmıştım. Bir daha lastik alacak olursam dusunmeden tercih ederim.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Falkenden önce kullandığınız lastik Dunlop fm 800 müydü acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Ben tüm typerlarımda michelin ps4 kullandım sport plusda 19 jant taurus lastik kullandım uzun yol ve şehir içinde kötü bir yanıını görmedim.Çok atraksiyonlu araç kullanmam standart sürücüyüm

VFfT7o.jpg

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar.
Aracım 42.000 km ve artık fabrika montaj lastikler keyif vermemeye başladı, 5mm ye yakın diş kalınlığı olmasına rağmen.
Sanırım artık sertleşmeden dolayı performans alamıyorum.

Lastik değişimi yapan veya yapmayı düşünüp araştırmalarınız doğrultusunda öneride bulunur sanız, işe yarayacak bir rehber olabilir.

Benim aradığım bilgiler; yol tutuş ve sessizlik kriterleri açısından en iyi sonucu verecek lastik hangisi ?

Biraz bakındım ve Conti Premium Contact 6 ile Good Year Efficient Grip ön plana çıkıyor gibi.

Sizin düşünceleriniz ve deneyimleriniz neler ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
bence biraz hesaplı olsun derse dersen falken ziex 310, para sıkıntı değil dersen goodyear e. grip tavsiye ederim. falkenin fren mesafesi konusunda biraz zayıf olduğunu duydum

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri