Civic FK7 FK7 Yaz Lastiği Seçimi İçin Önerileriniz

Bence yine alıp konuyu kapatabilirsiniz. Yol tutuşu muazzam. Bizim arabalarda zaten yalıtım diye bir şey olmadığı için ses olayına ben hiç takılmıyorum.
Öyle dememek lazım ben Vtec2 yi potenza ile aldığımda yol sesini hep arabaya bağlıyorum ancak energy Saver taktığımda araba hali üstünde gider gibi olmuştu potenzadan sonra. Konforlu bir lastikle hb yol sesinin bariz azalacağını düşünüyorum. Üstündeki lastikler tahta gibi cunki.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bi arkadaş sırf konfor için Michelin cc+ almıştı çok övüyor idi tabiki uzun vade ne oldu bilemiyorum. Varmi kullanan crossclimate +
Crossclimate plus kullandım 2.5 sene 30-35bin km. Benim yanaklar 93w XL olduğu halde conti cpc 2 den sessiz ve konforluydu. 20bin km den sonra yaz performansı düşüyor, patinaj yapıyor sık sık. Yağmur performansı iyi, karda bir kaç kere kullandım kısa mesafelerde o da. Yetiyor İstanbul için. Bunun dışında Çok küçük taş alıyor kanallarına bu da can sıkıcı biraz.

Dün de eşimin araca 225 40 r18 falken ziex 310 taktırdım. Pirelli sottozero kışlıklardan sonra çok iyi geldi. 675tl ye geldi tanesi. R18 için oldukça iyi fiyat.

3C8FB936-73E7-47F0-A5F6-B43A372470DB.jpeg

Crossclimate plus kullandım 2.5 sene 30-35bin km. Benim yanaklar 93w XL olduğu halde conti cpc 2 den sessiz ve konforluydu. 20bin km den sonra yaz performansı düşüyor, patinaj yapıyor sık sık. Yağmur performansı iyi, karda bir kaç kere kullandım kısa mesafelerde o da. Yetiyor İstanbul için. Bunun dışında Çok küçük taş alıyor kanallarına bu da can sıkıcı biraz.

Dün de eşimin araca 225 40 r18 falken ziex 310 taktırdım. Pirelli sottozero kışlıklardan sonra çok iyi geldi. 675tl ye geldi tanesi. R18 için oldukça iyi fiyat.

Ekli dosyayı görüntüle 264087
Sonuç olarak civic de yol sesi için tavsiye eder misiniz? Birde yakıt tasarrufu ne durumda bu lastigin

Moderatörün son düzenlenenleri:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Sonuç olarak civic de yol sesi için tavsiye eder misiniz? Birde yakıt tasarrufu ne durumda bu lastigin
CC+'ı Hayır etmem. Yol sesi için Nokian Wetproof veya Falken Ziex 310'a geçince epey fark ediyor. Gürültü konusunda bu lastiğin tercih edilmesi gerektiğini düşünmüyorum.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
CC+'ı Hayır etmem. Yol sesi için Nokian Wetproof veya Falken Ziex 310'a geçince epey fark ediyor. Gürültü konusunda bu lastiğin tercih edilmesi gerektiğini düşünmüyorum.
Falken lastiği hakkında çok olumlu yorumlar görüyorum fiyatı da ekonomik diğerlerine göre.

Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Aracı bayiiden teslim alır almaz Nokian Snowproof P'lere geçtim, yaz lastiği için üzerindeki Premacy 3 ler hakkında olumsuz yorumlarda bulundu kullanan arkadaşlar, satıp farklı bir lastik almaya gerek var mı acaba, aile aracı olarak kullanıyorum, aşırı sportiflik beklentim yok. 308 aracımızda cpc6 kullanıyoruz, lastiklerden çok memnunuz ama sıfır premacy3 ne kadar kötü olabilir ki emin olamadım.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aracı bayiiden teslim alır almaz Nokian Snowproof P'lere geçtim, yaz lastiği için üzerindeki Premacy 3 ler hakkında olumsuz yorumlarda bulundu kullanan arkadaşlar, satıp farklı bir lastik almaya gerek var mı acaba, aile aracı olarak kullanıyorum, aşırı sportiflik beklentim yok. 308 aracımızda cpc6 kullanıyoruz, lastiklerden çok memnunuz ama sıfır premacy3 ne kadar kötü olabilir ki emin olamadım.
Primacy 3 ler yeniyken iyidir. Ne süre sonra sıkıntı başgösterir sizin ve kullanan arkadaşların tecrübesiyle bilgilenebiliriz.

Primacy 3 ler yeniyken iyidir. Ne süre sonra sıkıntı başgösterir sizin ve kullanan arkadaşların tecrübesiyle bilgilenebiliriz.
ben 2017 den bu yana kullanıyorum şuan epeyce sertlesti pürüzlü asfaltın tüm titreşim ve sesini araca iletiyor konfor aşırı düştü ancak lastik performansı halen kabul edilebilir derecede.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Primacy 3 çöp resmen ses yapıyor araç gaza bastın mı sarıyor falan kullandığım en kötü Michelin. Değiştim Goodyear aldım kurtuldum resmen.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Primacy 3 çöp resmen ses yapıyor araç gaza bastın mı sarıyor falan kullandığım en kötü Michelin. Değiştim Goodyear aldım kurtuldum resmen.

Daha fazla katılamazdım. Adının Michelin olması lastiği iyi yapmıyor ne yazık ki. Primacy 3ler gerçekten ilk günden beri çok kötü. Goodyear Eagle F1 Assymetric 5leri kış dönemi öncesi 4-5 ay kullandım. Gerçekten tüm yönleriyle çok daha iyi Primacy 3lerden.

Geri