Forumda köpük yapan basınçlı pompa kullanan var mı?

Aracınız
Civic FC5 2017
Forumda köpük yapan basınçlı pompa kullanan var mı arkadaşlar. 200-250 bandında olan bu ürünlere verdiğimiz paraya değer mi? Araç yıkarken performanslı olur mu? Bilen kullanan ve tecrübesi olanlardan fikir bekliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 263513Ekli dosyayı görüntüle 263514

arkadaşım sizin gibi durumlarda bu pompalar işe yarar.en azından yoktan iyidir diyelim.yalnız kwazar yerine linkteki ürünü:

almanız daha iyi olacaktır.hem hacim olarak büyük hemde köpük kıvamı daha yoğun olduğu söyleniyor.kwazar bende ilk başlarda heyecanla almıştım.işin gerçeği sedan bir araca asla gerçek anlamda köpüklemeye yetmez,yetmiyor.seyrek olarak köpüklemeye yeterli gelir.pompalaması o kadarda zor değil çünki pompa yapısı yumuşak ve zorlamıyor.

benim size nacizane tavsiyem 5lt lik yada 10 lt lik basınçlı pompa alıp ufak tefek modifiyelerle kwazardan daha güzel bir pompaya sahip olabilirsiniz.kesinlikle kwazar vb ürünler bu paraları haketmiyor.kendim 10 lt lik basınçlı pompayı modifiye ettim ve yaklaşık 3 yıldır da kullanıyorum.maliyet düşük olur.köpük yetecekmi yetmeyecekmi derdiniz olmaz.küçük pompalara göre daha fazla hava depolayacağından daha az performans harcar daha çok verim alırsınız.ve köpük yoğunluğunu istediğiniz gibi ayarlarsınız.ve inanınki kwazarı bir köşeye attım birdahada kullanmadım.ayrıca kendiniz pompalamak istemezseniz şarzlı pompa ile sibob takılarak kullanılabilir.kendim çakmaklıktan çalışan komp ile kullanıyorum.bu şekilde hem yorulmamış hemde istediğim gibi aracı köpük delisi yapabiliyorum.

bir örnek video çekmiştim başka bir olay için.size fikir vermesi açısından linkini atıyorum.videodaki köpük yoğunluğunu istediğiniz gibi arttırabilirsiniz.ben öylesine başka bir olay için çekmiştim.

kendim uğraşamam modifiye işiyle vs derseniz yukarıdaki linkteki marolexi almanız iyi olacaktır.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bir süre resimdeki ilaçlama pompasını videodaki revizyonu yapıpı kullanmıştım, işimi çok iyi iş görmüştü.(videodaki gibi sünger bulamazsanız sigara fitili de iş görüyor). Arabayı yıkamak için yetiyordu. Köpük pompası adı ile satılanların farkını (dizayn olarak) merak ettim. Umarım sadece adı "köpük pompası" olduğu için o fiyata değildir. Resimdeki gibi 2lt lik pompa internette 25 TL civarında. Denemek için bunun gibi birşeyle başlamak daha iyi olabilir.
Pompa tetiğini basılı bırakan düğmesi vardı, bir yandan pompalara bir yandan arabanın etrafını dolanırdım. Hatta kalan çeyreğini de sünger ile köpüğü dağıtırken kullanırdım. (sol elde bu sağ elde sünger ...)

Ha birde köpürme durumu daha çok şampuan ile ilgili. Örneğin, "Arexons wash&wax" köpürmeyen bir şampuan ama temizlemiyor anlamı çıkmasın. Hem temizler hem iyi parlatırdı. Pompadaki maksat arabaya sampuanı uygulamak olmalı.

1609577741823.png

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben bunun aynısını çok önceden yaptım çok köpüren bir şampuan varsa iyi iş çıkarıyor iş görüyor bende magurus sarı şampuan vardı çok köpürmedi yada az kullandım sonradan esirgemeden kullanınca bayağı bir köpürdü iş görür bence 200 250 arası para varmeye bencede gerek yok 20 tl aldım modifiye ettim gayet iyi iş görüyor bence
Bir süre resimdeki ilaçlama pompasını videodaki revizyonu yapıpı kullanmıştım, işimi çok iyi iş görmüştü.(videodaki gibi sünger bulamazsanız sigara fitili de iş görüyor). Arabayı yıkamak için yetiyordu. Köpük pompası adı ile satılanların farkını (dizayn olarak) merak ettim. Umarım sadece adı "köpük pompası" olduğu için o fiyata değildir. Resimdeki gibi 2lt lik pompa internette 25 TL civarında. Denemek için bunun gibi birşeyle başlamak daha iyi olabilir.
Pompa tetiğini basılı bırakan düğmesi vardı, bir yandan pompalara bir yandan arabanın etrafını dolanırdım. Hatta kalan çeyreğini de sünger ile köpüğü dağıtırken kullanırdım. (sol elde bu sağ elde sünger ...)

Ha birde köpürme durumu daha çok şampuan ile ilgili. Örneğin, "Arexons wash&wax" köpürmeyen bir şampuan ama temizlemiyor anlamı çıkmasın. Hem temizler hem iyi parlatırdı. Pompadaki maksat arabaya sampuanı uygulamak olmalı.

Ekli dosyayı görüntüle 263537

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri