Civic FC5 FREN BALATASI ÖTÜYOR

Ad Soyad
Abdullah kılınç
Aracınız
Civic FC5 2017
Aracıma özel serviste balata taktırdım yolda giderken çok ciddi bir şekilde ötüyor. Değiştirmek istiyorum varmı önereceğiniz bir marka sesi kesilsin başka bişey istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
myildirim
Aracınız
Civic FB7 2013
Aracıma özel serviste balata taktırdım yolda giderken çok ciddi bir şekilde ötüyor. Değiştirmek istiyorum varmı önereceğiniz bir marka sesi kesilsin başka bişey istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ne markaydı acaba taktırdığınız balatalar?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018

Yıllardır BOSCH marka kullanıyorum bi problem yaşamıyorum...

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Değiştirmeyi düşündüm BOSCH takıyım dedim oda ötüyor dediler ne takacam bilmiyorum

İlk takıldığından beri ötüyor mü? Yoksa sonrasında mı başladı....Kalitesiz balata ses yapar yada balata arasına birşeyler sıkışmış olabilir (taş çakıl, vs)...

Ben olsam sorunun çözümünü ucuzdan pahalıya doğru çözerim...

Öncelikle diskler soğukken Balata spreyi sıkar temizlik yaparım, sonra 1/2 saat beklerim, sonra Diskler soğukken, diskleri, balata kısımlarını basınçlı su ile çok abartmadan temizlerim...

Ötme hala devam ederse , kalite Balata markalarından birine yönelirim, bosch, brembo, bluprint, remsa, kale gibi bütçeme uygun bir balata alır değiştiririm.

Aynı yere değişim için gitmem, başka bi özel servise yada Honda ustasına yaptırırım.

Bunlara rağmen hala ötme devam ediyorsa diskleri ve fren kaliperlerini incelemek gerekir, diskin ömrü bitmiş yada taşlama yapmak gerekiyor olabilir...Kaliperlerde arızalı olan olabilir.....

Aldığım link i atayım belki işinize yarar...iyi günler.... N11 (Ustaparçacı)

Son karar tabiki sizin saygılar

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
...Screenshot_20230525-103846_n11.jpg

Ad Soyad
Abdullah kılınç
Aracınız
Civic FC5 2017
İlk takıldığından beri ötüyor mü? Yoksa sonrasında mı başladı....Kalitesiz balata ses yapar yada balata arasına birşeyler sıkışmış olabilir (taş çakıl, vs)...

Ben olsam sorunun çözümünü ucuzdan pahalıya doğru çözerim...

Öncelikle diskler soğukken Balata spreyi sıkar temizlik yaparım, sonra 1/2 saat beklerim, sonra Diskler soğukken, diskleri, balata kısımlarını basınçlı su ile çok abartmadan temizlerim...

Ötme hala devam ederse , kalite Balata markalarından birine yönelirim, bosch, brembo, bluprint, remsa, kale gibi bütçeme uygun bir balata alır değiştiririm.

Aynı yere değişim için gitmem, başka bi özel servise yada Honda ustasına yaptırırım.

Bunlara rağmen hala ötme devam ediyorsa diskleri ve fren kaliperlerini incelemek gerekir, diskin ömrü bitmiş yada taşlama yapmak gerekiyor olabilir...Kaliperlerde arızalı olan olabilir.....

Aldığım link i atayım belki işinize yarar...iyi günler.... N11 (Ustaparçacı)

Son karar tabiki sizin saygılar

Çok teşekkürler dediklerinizi yapıcam rn kosa sürede

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Çok teşekkürler dediklerinizi yapıcam rn kosa sürede

Ne demek yardımcı olursa ne mutlu bana

Ayrıca bişey daha söylemek istiyorum, frene bastığınızda frenlerde kısa süreli gacırdama gelebilir, bu ötme sayılmaz, balatalar yeni iken yapar, yeni olmasa da yapar, bu ötme değildir, düşük hızlarda frene sürekli basarken ses gelmesi ötme diye tabir edilir..Saygılar..

Geri