Civic FD6 Fren diskleri min. limit kalınlık nedir ?

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba,

Tornalatmak mı, değişim mi kararını vermek için fren diski minimum limit kalınlıklarını araştırıyorum (ön ve arka). İnternet ve forumda bulamadım, yabancı sitelerde yazanları da ülke bazındaki farklılıklar nedeni ile referans almak istemedim.

Teşekkürler.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam tornayla uğraşmayın. Ben tornalattim. Belli bir süre sonra çarpılma daha da hızlı oluyor. Pedalda titreşim ve frende tutma güçlüğü meydana geliyor.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam genellikle yamulma olduğu zamanlar torna yoluna gidilir ancak kesinlikle önermiyorum.
Yenisi ile değiştirin
İllede servisten orijinal almanıza da gerek yok bence mesela ben Bosch marka almıştım memnunum bir şikayetim yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkürler arkadaşlar,

Kayseri servisi aradım, fren performansında sorun ve veya titreme şikayeti üzerine değişim yapıyorlarmış. Belli bir kalınlık değeri yokmuş. Diskler ile birlikte balataları da değiştiriyorlar. İşçilik dahil 3885 tl

Şimdi bulunduğum şehirden fiyat topluyorum

Ön disk ; Trw 480 / Bosch 400
Arka Disk ; Bosch 280/ Kraft 250

Ön Balata ; Delphi 200/ Zegen (yan sanayi) 130
Arka Balata : Delphi 120/ Maher (yan sanayi )80

İşçilik için fiyat bekliyorum.

Aracınız
Ben Ankara Bora'da değiştirecektim diskleri ve balataları. Usta baktı, balataları değiştirelim ama diskler çok pahalı torna kurtarır bunları dedi. Bende balataları değiştirip, diskleri tornalattım.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Fren için riske girilmez derim.Daha önceki aracimda bosch disk, orjinal hyundai balata almistim.kesinlikle orjinali gibi olmamıştı.500 600 ucuza gelmişti ama beni mutlu edememişti.Kisacasi orjinal logosu olmayan ürün bence kullanmayın derim.Sanayi dekiler bu da aynı banttan cikiyor desede kesinlikle Bir fark var.Tabiki bu benim görüşüm, su zamana kadar bir kere yan sanayi disk kullandım ve memnun kalmadım.Babamin aracına trw disk ve balata taktılar,o da problem yarattı.simdi 35000 de disk balata bir daha değişecek.Bu sefer servisinde orjinal olarak değiştireceğim.

Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkürler arkadaşlar,

Kayseri servisi aradım, fren performansında sorun ve veya titreme şikayeti üzerine değişim yapıyorlarmış. Belli bir kalınlık değeri yokmuş. Diskler ile birlikte balataları da değiştiriyorlar. İşçilik dahil 3885 tl

Şimdi bulunduğum şehirden fiyat topluyorum

Ön disk ; Trw 480 / Bosch 400
Arka Disk ; Bosch 280/ Kraft 250

Ön Balata ; Delphi 200/ Zegen (yan sanayi) 130
Arka Balata : Delphi 120/ Maher (yan sanayi )80

İşçilik için fiyat bekliyorum.
İşçilik : 400 tl dendi.

Diskin uyumsuz olması ihtimali beni düşündürdü. Ayrıca mecburi balata değişimi nedeni ile balatalar bitene kadar tornalatsam mı acaba ? :/

Geri