Fren tutma özelliği hakkında...

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar Merhaba,
Aracım 2019 Fc5 executive
Aracımın frende tutma özelliğini açıp şehir içi trafikte keyifle kullanıyorum, fakat aracı park edip birsüre sonra tekrar çalıştırdığımda bu özellik kapanmış oluyor, yani aynı düğmeye tekrar basıp açmam gerekiyor.
Örneğin econ butonu öyle değil birkere açtıysanız hep açık, isterseniz bir hafta sonra çalıştırın aracı.
Konuyu servisteki ustaya sordum adam neyden bahsettiğimi dahi anlamadı.
Bu konuyu birde sizlere sormak istedim, sizin bu konudaki deneyiminiz nedir?
Not: daha önce kullandığım farklı marka aracımda bu özellik vardı ve bir kez açmanız yeterliydi.

Ali Er

0
Iste ben de dizel basliginda daha yeni ayni seyden bahsetti.Bence sacma ve tehlikeli.Aliskanlik yaratip araci one arkaya kaydirma riski var.Keza el freni de ayni sekilde.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Iste ben de dizel basliginda daha yeni ayni seyden bahsetti.Bence sacma ve tehlikeli.Aliskanlik yaratip araci one arkaya kaydirma riski var.Keza el freni de ayni sekilde.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kesinlikle size katılıyorum, araç el frenindeyken gaza yanlışlıkla dokunsanız el freni devreden çıkıyor

Aracınız
Brake Hold emniyet kemeri takıldıktan sonra aktif hale getirilebiliyor, kullanım kılavuzunda da belirtiliyor. Neden bu şekilde yapmışlar anlamadım ama. Aktifken emniyet kemerini çıkardığınız zaman pasif hale düşüyor tekrar. Ayrıca, siz yine dikkatli kullanın diye uyarı da var. Dik yokuşlarda tutmayabilirmiş. Ben Ankara'nın Dikmen'in de bile kullandım sorun olmadı ama dikkat etmek lazım, uyarı bu şekilde. Yanlış hatırlamıyorsam süre kısıtlaması da vardı. Sanırım 10 dk. süresince basılı kalıyordu. aracı ilk aldığımda okuduğumdan tam olarak aklımda değil. Ama yanlış hatırlıyorsam bir daha okuduğumda düzeltirim yazımı. Bu arada el freni emniyet kemeri takılı iken gaza basınca devreden çıkmıyor. En azından Benzinli Exe Eco'da bu şekilde.

Aracınız
Civic FC5 2019
Brake Hold emniyet kemeri takıldıktan sonra aktif hale getirilebiliyor, kullanım kılavuzunda da belirtiliyor. Neden bu şekilde yapmışlar anlamadım ama. Aktifken emniyet kemerini çıkardığınız zaman pasif hale düşüyor tekrar. Ayrıca, siz yine dikkatli kullanın diye uyarı da var. Dik yokuşlarda tutmayabilirmiş. Ben Ankara'nın Dikmen'in de bile kullandım sorun olmadı ama dikkat etmek lazım, uyarı bu şekilde. Yanlış hatırlamıyorsam süre kısıtlaması da vardı. Sanırım 10 dk. süresince basılı kalıyordu. aracı ilk aldığımda okuduğumdan tam olarak aklımda değil. Ama yanlış hatırlıyorsam bir daha okuduğumda düzeltirim yazımı. Bu arada el freni emniyet kemeri takılı iken gaza basınca devreden çıkmıyor. En azından Benzinli Exe Eco'da bu şekilde.
Ben konuyu honda Türkiye mail attım,
Aradılar ve bu şekilde çalışıyor üretim bu şekilde güvenlik amaçlı filan gibi laflar ettiler,

Hocam bende çıkıyor.Emniyet kemeri takılıyken gaza basarsam elektronik el freni otomatik iniyor

Geri