Fren

Selamün aleyküm arkadaşlar hayırlı akşamlar
Bİr kaç gün önce fren sorunu hakkında bilgi amaçlı yazmıştım vede yardımcı olan çok olmuştu teşekkür ederim sorun çözüldü fren merkezindeki tozluk sıkıştığı için fren salmayıp jant ısınıp balayı yiyodu hallettik fakat kafama takılan bişey oldu ustam o anın yoğunluğuyla mıdır nedir anlamadım tozluk yırtıktı zaten attı soradan aklıma geldi aradım sordum da teyit amaçlı ama yenisini takmadı bişey olmayacağını söyledi kapanmada var şimdi zararı olurmu ne yapsam bilemedim teşekkür ederim

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tozluk yırtıktı derken disk tozluğu mu zarar görmüştü tam anlamadım?
Hangi parçanın çıkarıldığının bir fotoğrafını paylaşabilirseniz sevinirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kaliperin etrafından toz-kir girmesini engelleyen contadan bahsediyorsunuz sanırım, o bölgenin contasız kalması bence doğru değil, çıkarılan conta ile aynı ebatta contanın bulunmasınında zor olmadığını düşünüyorum, ustanın gerek yok demesi bana doğru gelmedi.
Evet doğru fakat suan kısıtlama olduğu için kapalı ve gidemiyorum yaptırana kadar sıkıntı çıkmaz die düşünüyorum sizce gezsem bişey olurmu

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet doğru fakat suan kısıtlama olduğu için kapalı ve gidemiyorum yaptırana kadar sıkıntı çıkmaz die düşünüyorum sizce gezsem bişey olurmu

Bu hususa bir yorum yapmak zor maalesef, hiçbirşeyde olmayabilir, kaliper çevresine ufak taneciklerde sıkışabilir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba,@mesutakbasss

O plastik parca olmadan veya delik bir sekilde kullanim durumunda herhangi bir yagmurlu havada pistona su girer ve paslanmaya baslar ve pistonun hareket etmesi zorlasir zamanlada calismamaya baslar ve size daha buyuk masraf cikarabilir yeni piston hatta yeni kaliper sistemi almak zorunda kalabilirsiniz.
Ben bizzat arka fren sisteminde yasadim bu sorunu ve komple sistemi degistirmek zorunda kaldim.

Merhaba,@mesutakbasss

O plastik parca olmadan veya delik bir sekilde kullanim durumunda herhangi bir yagmurlu havada pistona su girer ve paslanmaya baslar ve pistonun hareket etmesi zorlasir zamanlada calismamaya baslar ve size daha buyuk masraf cikarabilir yeni piston hatta yeni kaliper sistemi almak zorunda kalabilirsiniz.
Ben bizzat arka fren sisteminde yasadim bu sorunu ve komple sistemi degistirmek zorunda kaldim.
Teşekkür bende öyle düşünmüştüm ama içim tahat değildi sağolun

Geri