Frene basınca zangırdama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Frkn9824
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ad Soyad
Furkan şahan
Aracınız
Civic FB7 2014
Fb7 2014 aracım var frene basınca özellikle asfalt yolda arabanın her yeri zangırdıyor araba resmen titriyor neden olabilir bu

Ad Soyad
emre yilmaz
Aracınız
Civic FD6 2007
Fb7 2014 aracım var frene basınca özellikle asfalt yolda arabanın her yeri zangırdıyor araba resmen titriyor neden olabilir bu
Merhabalr hocam bende foruma yeni katildim. Sorunuza tesadufen denk geldim. Konuyla alakali fikrim fren disk ve balatalarini kontrol edin ozellikle diskleriniz balans yapmış olabilir. Balata degisimi yaptiktan sonra diskleride tornadan gecirtirseniz sorun biter

Ad Soyad
Furkan şahan
Aracınız
Civic FB7 2014
Merhabalr hocam bende foruma yeni katildim. Sorunuza tesadufen denk geldim. Konuyla alakali fikrim fren disk ve balatalarini kontrol edin ozellikle diskleriniz balans yapmış olabilir. Balata degisimi yaptiktan sonra diskleride tornadan gecirtirseniz sorun biter
Balatalar yeni ama özellikle asfaltta yapıyor diğer yollarda olmuyor

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Diskleriniz yamulmuş / çarpılmış olabilir.

Genelde diskler sicakken araç yıkandığında yada su birikintilerine girildiğinde bu durum gerçekleşir.

Çözüm: Disklerde çatlak yok ve torna ile kurtulabiliyorsa ince bir torna yapılıp balata değişimi ile bir müddet daha kullanılabilir.
(Diskler inceleceği için ilerleyen zamanda aynı sorunla karşılaşabilirsiniz.)

Geri