Frenlerden gelen ses hakkında yardım

Ad Soyad
Ümit Zorlu
Aracınız
Honda Jazz
Merhaba arkadaşlar
2016 model jazz aracım ön balataları ve diskleri yeni değiştirmeme rağmen kalkışta frenden ayağını çekerken metal sürtme sesi geliyor. Yüksek hızlarda frenleme yaparken ses gelmiyor. Sadece kalkışta ve çok düşük hızda giderken durmak için frene basınca geliyor.
Hangi marka balata taktılar bilmiyorum. Muhtemelen kötü balata taktılar ondan geliyor ama başka bir sebep olabilir mi onun için fikirlerinizi bekliyorum. Balatalar ve diskler değiştireli 7 8 ay oluyor yani alışana kadar olan ses değil

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar
2016 model jazz aracım ön balataları ve diskleri yeni değiştirmeme rağmen kalkışta frenden ayağını çekerken metal sürtme sesi geliyor. Yüksek hızlarda frenleme yaparken ses gelmiyor. Sadece kalkışta ve çok düşük hızda giderken durmak için frene basınca geliyor.
Hangi marka balata taktılar bilmiyorum. Muhtemelen kötü balata taktılar ondan geliyor ama başka bir sebep olabilir mi onun için fikirlerinizi bekliyorum. Balatalar ve diskler değiştireli 7 8 ay oluyor yani alışana kadar olan ses değil
Balatalar diske alışınca sesi kesilmesi gerekli...
1 ay sonra ses devam ederse işte o zaman şüpheye düşün,demekki balatalar kalitesizmiş deyin....tabi takan ustaya güveniyorsanız..

Ad Soyad
Ümit Zorlu
Aracınız
Honda Jazz
Hocam 7 8 ay oldu taktiralı hala geliyor ses,ustaya güvenmiyorum ilk defa bakım yaptırdığım bir yer komşumuz diye gittik işte ne taktığını ettiğini bilmiyorum

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
7/8 Aydır ses yapması normal değil hocam,, Bi baktırın bence,,gerekirse yenileyin...Ben bosch balata kullanıyorum...sıkıntı yok... FZrulman diye Bi satıcıdan almıştım internetten...aracım 2018 Fc5 civic

Geri