Fulda ve falken tecrübesi olan var mı?

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba
Geçen gunlerde forum donanım a konu açmıştım ama pek bilgi alamadım 🙃. Yaza doğru lastik değişimi yapacağım,uzun süredir en sessiz lastikleri araştırıyorum ve tabi ki de ekonomik fiyatlı olanları. Fulda sport control modelinin çok sessiz olduğunu okudum ama aynı zamanda falkenlerin sessizlik konusunda çok ünlü olduğunu biliyorum. 17 ebatları için fiyatları ortalama aynı duruyor. 1500-1700 arası.
Nasıl bir secim yapmalıyım?

Aracınız
Civic FC5 2021
Sattığım aracımda Falken 4 mevsim kullanıyordum. Hem yumuşak, hem de sessiz bir konfor lastiğiydi. Mevcut şartlarda ihtiyacım olsa yine Falken seçerdim.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
michelin kullanan biri olarak falken bana konforlu gelmedi özellikle yanak jant desteği yuzunden biraz cukur direncleri daha hissedilir. bende lastik alacagım benim tercihim michelin pilot sport 5 olacak yine.

Aracınız
Civic FB7 2014
2014 den 2019 a kadar fabrika cıkışlı orjinal michelin primacy 4x4 4 sezon tekerlegi kullandim ve 90000 km artik dişleri eridigi icin degistirdim falken önerdiler ve 2020de falken ile degistirdim 2 yil dayanabildi ancak 40000 km olmustu ki iç ve dış dişler eridi bir tekerlektede balon yanak sisme yapti bana pek kaliteli gelmedi ve tekrar michelin pilot sport 4 sezon aldim.

mturker

Özel Üye
Hocam siz orta segment lastik ile en üst segment lastiği zaten bir tutamazsiniz burada ortaya bütçe meselesi çıkıyor gönül ister Michelin kullanmak.
Bende kullandım Michelin bana gore de tek eksiği yumusagi cok yumuşak, vaadi dolmaya yakın da balans tutmuyor çok bıdı bıdı yapıyor 110 km üstünde.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Kullanmanız gereken zaten lastik ömrü 40-60 bin km arası zaten, ve kullandığınız yolda bağlı Omur olarak. 90bin kmye kadar siz lastiğin resmen iliği kemiğini kurutmussunuz

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam siz orta segment lastik ile en üst segment lastiği zaten bir tutamazsiniz burada ortaya bütçe meselesi çıkıyor gönül ister Michelin kullanmak.
Bende kullandım Michelin bana gore de tek eksiği yumusagi cok yumuşak, vaadi dolmaya yakın da balans tutmuyor çok bıdı bıdı yapıyor 110 km üstünde.

Lastik konu olunca bütçe konu olmamalı hocam. Bizi ve ailemizi trafikte hayata bağlayan en önemli unsurlardan biri aracın altındaki lastikler. Lastikte asla ucuza kaçılmamalı şartlar zorlanmalı ve en iyi en güvenli lastikleri tercih etmeliyiz.

Geri