Garanti hakkında soru

Alp92

0
Aracınız
Merhabalar ben arabamı garantiye sokmayı düşünüyorum ama eskiden garantiye arabamı soktuğumda (wv) %80 ücreti kendiler karşılamıştı, %20 benden talep etmişlerdi. Hondada böyle bi durum var mı yani benden para isterler mi ?
Sorunlar şöyle:
-vites yanındaki turuncu ışık yanmıyor
-sağdaki cam suyu fışkırtma yeri soldakiyle aynı derecede su fışkırtmıyor (yarısı kadar bile değil).
-yağmur sensörü düzgün çalışmıyor yağmur hızlanınca hızlanmıyor, vb..
-hafif trim sesleri var.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ali G.
Aracınız
Civic FE1 2021
ampul garantiye girmez, vites ampulünü değiştirirler ucuz bi fiyatı vardır, cam suyu fıskiyesini ayarlarlar, yağmur sensörünü de kontrol ederler ama bişey çıkmaz bence, çünkü genel cam yüzeyinde değil sensörün denk geldiği noktada ne kadar hızlı su birikiyorsa ona göre çalışıyor o da orta dikiz aynasının olduğu yerde, trim sesleriyle ilgili test sürüşü yaparlar, sesi duyarlarsa işlem yaparlar.

Alp92

0
Aracınız
ampul garantiye girmez, vites ampulünü değiştirirler ucuz bi fiyatı vardır, cam suyu fıskiyesini ayarlarlar, yağmur sensörünü de kontrol ederler ama bişey çıkmaz bence, çünkü genel cam yüzeyinde değil sensörün denk geldiği noktada ne kadar hızlı su birikiyorsa ona göre çalışıyor o da orta dikiz aynasının olduğu yerde, trim sesleriyle ilgili test sürüşü yaparlar, sesi duyarlarsa işlem yaparlar.

Teşekkürler. Peki ampul haricinde yapılan işlemlerden dolayı benden para talep ederler mi ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Yagmur sensörü premium sinif araclarda dahi kararsiz calisiyor. Arkadasin dedigi gibi sensorun oldugu yere gelen yagmur miktarına, ışığa, cam temizligine bagli olarak değişken. Audi a5 aracım vardi. Karanlık bir tunelden gunese ciktigimda mutlaka silecekler bir kere calisirdi:) diğerlerinin hepsini garantiden yaparlar.

Aracınız
Civic FC5 2017
@Alp92 cam suyu fışkırtma memesine malesef para alıyorlar.sarf melzeme sınıfına girdiği için garanti kapsamına girmiyormuş.tek bir adet fıyatı 98 tl.piyasadada malesef bulamadım mecburen takdırdım servise

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
fb7 lerin tampona girip çıkan açılıp kapanan elektrikli far yıkama fıskiyeleri 400 ila 600 lira arasında değişiyor diyorlardı:) FC5 inkileri sabit yapmışlar daha ucuzmuş.

Geri