Geç marş alma sorunu

Resev

0
Merhaba aracım 2002 vtec sabahları ilk çalıştırmada 3-4 marşta çalışıyor. Lpg regülatörü, benzin pompası, marş dinamosundan kaynaklandığını zannediyorum. Lpg tankındaki vanayı kapattım borudaki lpg'yi bitirip benzinde çalıştırıp denedim yine zorlanıyor regülatör degil ama marş basarken gaza yüklendiğimde çalışıyor.
Akü yeni bu arada, marş basarken göstergedeki km sayacı gidip geliyor sorundan anlayan varsa yardımlarınızı bekliyorum

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba aracım 2002 vtec sabahları ilk çalıştırmada 3-4 marşta çalışıyor. Lpg regülatörü, benzin pompası, marş dinamosundan kaynaklandığını zannediyorum. Lpg tankındaki vanayı kapattım borudaki lpg'yi bitirip benzinde çalıştırıp denedim yine zorlanıyor regülatör degil ama marş basarken gaza yüklendiğimde çalışıyor.
Akü yeni bu arada, marş basarken göstergedeki km sayacı gidip geliyor sorundan anlayan varsa yardımlarınızı bekliyorum

Marş yaparken göstergedeki tüm ışıklar kesik kesik yanıyorsa ve marş motoru zorlanarak dönüyorsa akünüz zayıflamış. Akünüz yeni olabilir ama, aküde üretim hatasıda olabilir. Garantiden değişim yapılır.

Aracınız
Civic FB7 2015
Marş yaparken göstergedeki tüm ışıklar kesik kesik yanıyorsa ve marş motoru zorlanarak dönüyorsa akünüz zayıflamış. Akünüz yeni olabilir ama, aküde üretim hatasıda olabilir. Garantiden değişim yapılır.

Aküde hata yoksa marş motora aşırı akım çekiyor olabilir. Marş yaparken akü gerilimini ölçmek lazım. Aşırı düşüyorsa marş motoru gereğinden çok akım çekiyordur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Resev

0
Akü teknik servisi hata yok marş motoru diyip onun üzerine attı. Marş motoru kapalı kutu ne çıkacagı belli olmadığı için bende aküden şüphelenmiştim. Akünün üzerinde 480amper gibi bişy yazıyor ölçümde 360 çıkıyor. İki haftalık mutlu 55a. Aynı sorunla karşılaşan bir gönderi gördüm ısı müşürü değiştirmiş yetkili servis.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kadranı görür şekilde kapı açık iken sessiz ortamda bir video çekebilirseniz daha iyi yorum yapılabilir. Bendede ters kutup mutlu 55 var. Marş 1 sn.'de aracı çalıştırıyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Lpg ayarın bozuk olabilir.. Bir süre(10 15 km) benzinde kullan yakıt trimleri bi düzelsin(eğer lpg ayarsızlık kaynaklı bozulmuşsa) sabah öyle marş ver bakalım ilk marşta çalışacak mı? Çalışırsa lpg ayarında sıkıntı vardır ama o vana yine kapalı kalsın. Neden bunu diyorum belki regülatör ve enjektörler manifolda gaz kaçırıyordur arabayı boğar Özellikle beklemelerden sonra çalıştırmada bu net belli eder kendini

Aracınız
Hiç biri değil emme manifoltunu kontrol ettirin. Kompresyon kaybı var anladığım kadarıyla ondan geç çalışıyor. İyi bir LPG ustası sizin sorununuzu halledecektir.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Resev

0
SORUN ÇÖZÜMÜ!!!!
1-2 ay sorun böylece devam etti. Dün tamamen marş almadı tık sesinde kaldı. Marş dinamosundaki kömür yatagının yandıgını ögrenmiş olduk. Yatak degişti orjinal çıkma parça ile sorun kalmamış oldu. Konyada 190₺ yaptılar fiyat bilgiside aklınızda bulunsun.

Benim araçta da oluyordu. Ben de aküyü değiştirdim. Marş motoruna bakım yaptırdım. LPG regülatörünün contalarını değiştirdim ama yinede olmadı.
En sonunda eksantrik okuyucu sensõrü orijinal çıkma ile değiştirdim ve düzeldi.

Mi Note 3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim aracım 2001 model civic sedan Vtec2 benim aracım uzun süre bir yerde beklediğinde, sabahları ve de soğuk havalarda zor çalışıyordu(5-10 marş). Gösterge panelindeki ışıklar yanıp sönüyordu.
Aküm %65 idi değiştirdim. Olmadı. Marş motoru bakımı yapılacak dediler onu da yaptırdım. Aracım yine düzgün çalışmadı. Zor çalışmaya devam etti. Özellikle de soğuta ve araç uzun süre çalıştırılmadığında(3-5 saat). Ben Yaz ayında eksantrik okuyucu sensörü değiştirmiştim. Ustam en sonunda eksantrik okuyucu sensörün orijinalini ikinci elden aldı değiştirdi. Subap ayarı yaptı ve aracımın zor çalışma sorunu çözüldü.Bilginize.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri