Genel Fc5 Sorunları Ve Çözümleri

Aracınız
-Far buğulanma sorunu

Kullanıcı kitabında bunun normal olduğu zamanla düzeleceğini belirtmişler.Su alan bir far nasıl bir mucize ile düzelecek bilmiyorum :))

-Arada sırada anahtarın kilit kısmına basınca camların kapanma özelliği çalışmıyor.Yada ben birşeyi yanlış yapıyorum basına gelen varmı ?

-Bas seviyesi yüksek müziklerde ön yolcu kapısının ordan ufak bir trim sesi geliyor ama surekli de olmuyor.

-Cvt şanzıman çok garip manuelden geçenler icin daha da garip.Sorun mu bilmem ama örnek 50 km hızda ilerlerken gazı sabit tuttuğunuzda arac deviri 2 bin devire çok sessiz cikiyor 1.5 devire geri iniyor cikiyor geri iniyor bu normal mi ?

-Sert ve derin çukurlarda ön alt koruma hemen sürtüyor.Ankaranın mayın tarlası yollarında çok sert bir cukur varmış gece karanlığı fark etmedim öyle bi ses çıktı ki biz tampon indi zannettik arac alcak fb7 ile çıktığım kaldırıma korkuyorum sürtecek diye :)

Günler geçtikçe herkes basına gelenleri cozumleri sorunlari buraya yazarsa çok iyi olur kullanıcılar icin :) Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar bende sonradan brc lpg taktırdım 300 tl'de benzin modülüne para verdim araç lpg'ye geçince benzin göstergesi lpg'yi algılayıp lpgyi gösteriyor.Bunu taktırmasam ne olur dedim takan usta benzin depon devamlı düşer düşük gösterir dedi.Bilginize

SM-N750 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tekrar olur dedim. Yapacak bişey yok dediler. Bunu bende yaparım ne gerek var zahmet etmeyin dedim. Olmaz dediler. Fabrikaya bildirmek için kayıt etmemiz gerek dediler. Yani üretim hatası öyleyse değil mi dedim. Yok canım arada olabilir böyle şeyler dediler. O zaman ayda bir berbere gider gibi gelip fön mÅ« cektirecegim dedim. Boş boş baktılar bana. Ayrılırken bir servis kağıdı verdiler elime. Müşteri memnuniyeti için buğulanma fön ile giderildi yazıyordu.

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İyi Güldürdünüz beni :) Tam trajikomik ya :D Sağa sola baktınız mı kamera falan varmı diye belki kamera şakasıydı :D Ama yok konu Honda servisi olunca normal :) Bi de şimdi hizmetimizden memnun kaldınız mı diye kızın birine aratırlar, bize kaç puan veriyorsunuz diye :) Kamera şakasıysa 10, değilse -10 diyin lütfen :) Bu Honda servisleri tam bomba ya, japon Honda yetkilileri keşke bunları kendi gözleri ile görse Türkiye'deki fabrikayı kapatırlar :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar farda buğulanma sorunu bendede oldu hemde iki defa. Kullanma klavuzunda yapabilir diyede belirmişler. Bununla ilgili Honda sitesindeki formu doldurdum, mail olarak gönderdim. Bikaç gün sonra dönüş yaptılar, müşteri hizmetlerindeki elemanla yarım saate yakın tartıştık. Bana söyledikleri soğuk havalarda far içinde holojen ampul olduğu için ısı farklılığından dolayı buğulanma yapabilir fakat ısınınca ortadan kalkar diye söylemelerine rağmen ben ısrarla bu durumun başlangıçta değil sonradan oluştuğunu söyledim. Çünkü her iki olaydada en az 50 km yol yapıp garaja park ettiğimde olay vuku buldu. Çektiğim fotoğraflarla daha sonra servise gidip form tutturup e mail attırdım. Kendilerine piyasadaki en ucuz otomobilde bile bu durumun olmadığını bunun hatalı imalat olduğunu belirtim. Bakalım cevap hala gelmedi. Servis bu arada böyle olayla karşılaşanların ısrarla honda tr deki formla şikayet etmelerini söylediler.
8a7eb5272155b238811d16f698f62438.jpg
afc0746484d4b73542b484832498e8ad.jpg

IRON cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
kalibrasyonu nasıl yapıyoruz beyler

https://www.civictr.com/showthread....ik-basınç-uyarı-sistemi-sıfırlama-kalibrasyon

Arkadaşlar farda buğulanma sorunu bendede oldu hemde iki defa. Kullanma klavuzunda yapabilir diyede belirmişler. Bununla ilgili Honda sitesindeki formu doldurdum, mail olarak gönderdim. Bikaç gün sonra dönüş yaptılar, müşteri hizmetlerindeki elemanla yarım saate yakın tartıştık. Bana söyledikleri soğuk havalarda far içinde holojen ampul olduğu için ısı farklılığından dolayı buğulanma yapabilir fakat ısınınca ortadan kalkar diye söylemelerine rağmen ben ısrarla bu durumun başlangıçta değil sonradan oluştuğunu söyledim. Çünkü her iki olaydada en az 50 km yol yapıp garaja park ettiğimde olay vuku buldu. Çektiğim fotoğraflarla daha sonra servise gidip form tutturup e mail attırdım. Kendilerine piyasadaki en ucuz otomobilde bile bu durumun olmadığını bunun hatalı imalat olduğunu belirtim. Bakalım cevap hala gelmedi. Servis bu arada böyle olayla karşılaşanların ısrarla honda tr deki formla şikayet etmelerini söylediler.

IRON cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

https://www.civictr.com/showthread.php/4639-Civic-Fc5-far-bugulanmasi-(20-gunluk-arac)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu buğulanma işi ile FD6 ve FB7de pek karşılaşmadım, FC5te halen karşılaşan varmı?

Geri