Genel Fc5 Sorunları Ve Çözümleri

Aracınız
-Far buğulanma sorunu

Kullanıcı kitabında bunun normal olduğu zamanla düzeleceğini belirtmişler.Su alan bir far nasıl bir mucize ile düzelecek bilmiyorum :))

-Arada sırada anahtarın kilit kısmına basınca camların kapanma özelliği çalışmıyor.Yada ben birşeyi yanlış yapıyorum basına gelen varmı ?

-Bas seviyesi yüksek müziklerde ön yolcu kapısının ordan ufak bir trim sesi geliyor ama surekli de olmuyor.

-Cvt şanzıman çok garip manuelden geçenler icin daha da garip.Sorun mu bilmem ama örnek 50 km hızda ilerlerken gazı sabit tuttuğunuzda arac deviri 2 bin devire çok sessiz cikiyor 1.5 devire geri iniyor cikiyor geri iniyor bu normal mi ?

-Sert ve derin çukurlarda ön alt koruma hemen sürtüyor.Ankaranın mayın tarlası yollarında çok sert bir cukur varmış gece karanlığı fark etmedim öyle bi ses çıktı ki biz tampon indi zannettik arac alcak fb7 ile çıktığım kaldırıma korkuyorum sürtecek diye :)

Günler geçtikçe herkes basına gelenleri cozumleri sorunlari buraya yazarsa çok iyi olur kullanıcılar icin :) Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2014
Geçen günler bir arkadaşım ziyarete geldi 2018 sedan touring aracı vardi bir sorunundan bahsetti sorun 1,5 turbo motora sahip araçlarda oluyormuş genelde motor yağının bulunduğu bölüme benzin karışması oluyormuş aracı aldığı bayi hemen tamir etmiş fakat halen yağ çubuğunu çekip kokladığınızda benzin kokusu geliyordu.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geçen günler bir arkadaşım ziyarete geldi 2018 sedan touring aracı vardi bir sorunundan bahsetti sorun 1,5 turbo motora sahip araçlarda oluyormuş genelde motor yağının bulunduğu bölüme benzin karışması oluyormuş aracı aldığı bayi hemen tamir etmiş fakat halen yağ çubuğunu çekip kokladığınızda benzin kokusu geliyordu.

Yağın içerisine benzinin karıştığını koku ile mi anlamışlar? Eğer öyle ise aracı servise tekrar götürmek mantıklı.
Bir de 10k km dolmadan yağ uyarısı yakma durumu var mı araçta?

Aracınız
Civic FB7 2014
Yağın içerisine benzinin karıştığını koku ile mi anlamışlar? Eğer öyle ise aracı servise tekrar götürmek mantıklı.
Bir de 10k km dolmadan yağ uyarısı yakma durumu var mı araçta?

Sanırım ekranda yag uyarısı belirtisi olmuş ve bayiye götürmüşler öyle ortaya çıkmış zaten daha detaylı sorarım bir dahaki gördügüm seferde.

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
Beyler selam, benim motorda 1.5 vtec turbo, yağ çubuğundan benzin kokusu alınıyor. Bu konu CR-V de başlayıp civiclere yayılmış bir konu ve Honda'nın konuyu anlatan bir videosu da var. Videoyu ekliyorum.
Henüz servise gitmedim, rutin bakıma gittiğimde sorgulayacağım eğer bir bilen varsa serviste tabi ki.
Diğer yandan konuyla ilgili bir sorun olutşuğunu yakalamadım ama motora etkisi net belli değil.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Beyler selam, benim motorda 1.5 vtec turbo, yağ çubuğundan benzin kokusu alınıyor. Bu konu CR-V de başlayıp civiclere yayılmış bir konu ve Honda'nın konuyu anlatan bir videosu da var. Videoyu ekliyorum.
Henüz servise gitmedim, rutin bakıma gittiğimde sorgulayacağım eğer bir bilen varsa serviste tabi ki.

Geri