Golf 7nin uzun dönem ZAYIF karnesi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İncelemenin orjinali,

Bu uzun dönem kullanımda Golf 7 ile mercedes A serisi Karşılaştırılmış, donanımhaberde bu haberin özeti olarak geçen bir mesajda paylaşılmış, aynen aktarıyorum.

“Golfte 37binde klima arızası, 87binde start-stop sorunu, ön rotlar-ön amortisör, korna değişmiş. Şanzıman 150binde komple değişmiş, kavrama değişimi değil. DSG sıvı değişimine kadar vites geçiş sorunlarından muzdariplermiş.

Toplam 70 litre ekstradan yağ koymuşlar motora. 220bin km'den sonra her yoluculuktan önce editörler 5 litre yağ bidonu ile yola çıkıyorlarmış yola. 220bin km'den sonra subap sıkıştırıları ve sesler artıyor, 287bin km'de çatlak piston, gömlek ve motor iptal”

Kaynak:https://mobile.donanimhaber.com/golf-7-uzun-donem-testi--138525656

İncelemenin orjinali,

Bu uzun dönem kullanımda Golf 7 ile mercedes A serisi Karşılaştırılmış, donanımhaberde bu haberin özeti olarak geçen bir mesajda paylaşılmış, aynen aktarıyorum.

“Golfte 37binde klima arızası, 87binde start-stop sorunu, ön rotlar-ön amortisör, korna değişmiş. Şanzıman 150binde komple değişmiş, kavrama değişimi değil. DSG sıvı değişimine kadar vites geçiş sorunlarından muzdariplermiş.

Toplam 70 litre ekstradan yağ koymuşlar motora. 220bin km'den sonra her yoluculuktan önce editörler 5 litre yağ bidonu ile yola çıkıyorlarmış yola. 220bin km'den sonra subap sıkıştırıları ve sesler artıyor, 287bin km'de çatlak piston, gömlek ve motor iptal”

Sonra derler ne var bu hondada. Yok işte hiç birşey yok. 1991 model hondam vardı sene 2009 da 18 sene sonra bir rot ayarına baktırayım dedim adam bana abi niye getirsin bu arabayı dedi bunun ayarı fabrikasyon yani ne daha önceden düzeltme yapılmış dene bir sorun var dedi. Yani honda sıfır olmasada sıfıra yakın sıkıntı.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
İncelemenin orjinali,

Peki Mercedesin karnesi nasılmış?

Redmi 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Peki Mercedesin karnesi nasılmış?

Redmi 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Başarılı :)(y)
Google Translate'den çeviriden kabaca sizde anlayabilirsiniz, Mercedes şu anda 303bin km.deymiş ve periyodik bakım ve ön düzen sorunları haricinde ciddi hiçbir sorunu olmamış diye anladım ben.

Aracınız
Başarılı :)(y)
Google Translate'den çeviriden kabaca sizde anlayabilirsiniz, Mercedes şu anda 303bin km.deymiş ve periyodik bakım ve ön düzen sorunları haricinde ciddi hiçbir sorunu olmamış diye anladım ben.
Doğrudur. Golfün motor pert. Sorsan ama çoğu vwci golfü premium bir araç olarak görür. Demek ki Türkiyede 200 binde falan ölcek çoğu

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Doğrudur. Golfün motor pert. Sorsan ama çoğu vwci golfü premium bir araç olarak görür. Demek ki Türkiyede 200 binde falan ölcek çoğu
Kısa dönem al satçılar için premiumdur doğru :)
Tanıdığım VWsever herkes aracı çok düşük kilometrelerde alıp 100bin olmadan ve garanti bitmeden satıyorlar, hepsi de VWlere garantisiz binilmez diye de itiraf ediyor.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben şaşırdım açıkçası bu kadar döküldüğüne golf ün. Biz de sıfır-50bin arası passat kullandık 2015 comfortline ancak ön amortismrdeki gıcırdama ve dsg ısınması harici bir şey yaşamadık. Piyasası da hızlı bu araçların bizim ülkede.
Araç kiralama, filo şirketlerinin almaması gereken araçlardan vw golf + dsg. Benim eski şirket aracı da jetta otomatik benzinliydi onda da sıkıntı yaşamamıştım ama kiralama şirketlerinin anlamsız bir ilgisi var vag grubuna. Bu durumu da tam olarak anlamış değilim.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Otomobil anlatıcısı adlı youtube kanalında iihs nin testleri yer alıyor. Sacı kalın diyeövünülen golf ile göçük sorunu var denilen civic tavan rijitlik testinde civic daha başarılıydı. Hatta civic volvo s90dan bile iyiydi. Yani markalar bazı şeyleri güzel allayıp pullayıp satıyorlar

Geri